MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Szkolenie z trenerem Legii

Udostępnij:

Trenerzy Akademii GKS Bełchatów odbyli szkolenie z Jakubem Renosikiem, byłym trenerem juniorów GKS Bełchatów a obecnie szkoleniowcem w Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa. Spotkanie przebiegło pod hasłem prezentacji pt. „Stosowanie profesjonalnych standardów pracy na każdym poziomie rozgrywkowym”.

Jakub Renosik przed odejściem do Warszawy pracował pół roku w strukturach juniorskich GKS „Bełchatów” S.A. Szkoleniowiec pożegnał się ze Sportową 3 awansem z zespołem GKS U-19 do Centralnej Ligi Juniorów. Pracując już w Legii napisał książkę pt. „Gra pod kontrolą. Czyli 85 praktycznych modyfikacji gry”. – Wychodzę z założenia, że często najprostsze rozwiązania są najbardziej skuteczne w życiu. Tak też niejednokrotnie bywa w temacie piłki nożnej. Sądzę, że stosując ogólnodostępne narzędzia można prowadzić proces treningowy w bardzo profesjonalnych warunkach – opowiada Renosik.

Dużą część prezentacji poświęciliśmy tematowi prowadzenia treningu w oparciu o gry z ustalonymi zasadami. Jest to myśl przewodnia książki „Gra pod kontrolą”, którą wraz z czasopismem „Asystent Trenera” opublikowaliśmy w tym roku – dodaje. – Oprócz części teoretycznej sprawdziliśmy w praktyce jaki wpływ na obraz gier mogą mieć zasady prezentowane przeze mnie w książce. Na grupie zawodników z rocznika 2007 odbyliśmy bardzo ciekawe zajęcia, które zdecydowanie potwierdziły treści z części teoretycznej. Jestem przekonany, że był to intensywny wieczór, obfitujący w wiele ciekawych wymian zdań i wiedzy – zakończył Renosik.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/platne/serwer124745/tmp) in Unknown on line 0