MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Szósta wygrana PGE GKS U-19

Udostępnij:

PGE GKS U-19 wygrał w meczu 9. kolejki Ligi Makroregionalnej z Jagiellonią Białystok 3:1. Sukces w tym wyjazdowym spotkaniu mógł być jeszcze okazalszy, gdyby „Brunatni” wykazali się lepszą skutecznością.

Już na samym początku spotkania sytuację sam na sam z naszym zawodnikiem wygrał bramkarz gospodarzy. W kolejnych minutach giekaesiacy stwarzali sobie dobre okazje, ale nie potrafili ich wykorzystać. Dość nieoczekiwanie Jagiellonia wyszła w 19. minucie na prowadzenie wykorzystując nasz błąd w defensywie. Miejscowi jeszcze raz poważniej zagrozili naszej bramce trafiając w słupek, ale pierwsza połowa zakończyła się remisem dzięki trafieniu Czyżewskiego.

Po zmianie stron zmiennicy w naszym zespole poderwali zespół do jeszcze lepszej gry, czego efektem był gol na 2:1 Woźniakowskiego. Bełchatowianie stworzyli ponownie cztery bardzo dobre sytuacje, ale ostatecznie wykorzystali tę z doliczonego czasu gry pieczętując swoją przewagę.

Było to już szóste zwycięstwo PGE GKS U-19 w Lidze Makroregionalnej, który po rozegraniu dziewięciu spotkań ma na koncie 20 punktów (sześć zwycięstw, dwa remisy i jedna porażka). W 10. kolejce giekaesiacy zagrają w meczu domowym ze Stomilem Olsztyn. Początek tego spotkania w niedzielę 8 maja o godz. 12:00.

Jagiellonia Białystok – PGE GKS U-19 1:3 (1:1)
Bramki dla GKS U-19: Czyżewski 38. (as. Sarnik), Woźniakowski 69. (as. Żegota), Woźniakowski 90.+2

PGE GKS U-19: Wolankiewicz – Kępniak, Bartkiewicz, Szczepaniak, Kurzydlak – Sarnik (46′ Żegota), Kwiecień, Kurzawa (65′ Rubajczyk), Czyżewski (75′ Frączyk), Miarka (46′ Rybacki), Rygała (46′ Woźniakowski)

Trener: Dawid Ciupiński