MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

„Tenis bez barier” w Bełchatowie

Udostępnij:

W niedzielę (4 września) na Miejskich Kortach Tenisowych w Bełchatowie odbyła się impreza integracyjna w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Tenisa – „Tenis bez barier”, której współorganizatorem była Akademia GKS Bełchatów.

Inicjatorem projektu był Polski Związek Tenisowy, który przy współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki zorganizował imprezę w czterech różnych miejscach: w Bełchatowie, Płocku, Tychach i Szczecinie. Fundacja Akademia GKS Bełchatów została zaproszona do tego projektu i wraz z Miejskim Centrum Sportu w Bełchatowie, pomogła w organizacji zabawy w naszym mieście.

„Tenis bez barier” to sportowa integracja osób niepełnosprawnych z osobami pełnosprawnymi. Sportowcy pokazali dzieciom, że zgodnie z nazwą imprezy, gra w tenisa nie zna barier. W kolejnych blokach tematycznych przedstawili pięć aspektów tenisa. Wszystko rozpoczęło się o godzinie 9:00 pokazem tenisa dziecięcego, czyli tzw. Tenis 10. Młodzi ludzie wzięli udział w zajęciach gry oraz konkursach z nagrodami. Następnym punktem programu był blok zajęciowy dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, w którym wzięli udział m.in. uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej z bełchatowskiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Każdy mógł spróbować swoich sił z rakietą w dłoni, serwisu czy uderzeń z forhendu i bekhendu, Około godziny 13:30 rozpoczął się blok obejmujący tenis na wózkach, a ostatnim punktem imprezy były zajęcia dla dzieci i młodzieży m.in. z Fundacji Akademii GKS Bełchatów, które również zaznajomiły się z podstawowymi zasadami gry w tenisa.

– Mam nadzieję, że dzięki takim akcjom uda się sekcję tenisa w Akademii GKS Bełchatów rozwinąć jeszcze bardziej. Cieszę się niezmiernie z pozytywnego odbioru całego przedsięwzięcia przez uczestników „Tenisa bez barier”, oraz rodziców zgromadzonych na widowni. Było to coś nowego, a zarazem integrującego osoby zdrowe z osobami niepełnosprawnymi. – podsumował Krzysztof Brezyna, reprezentant sekcji tenisa na wózkach w Akademii GKS Bełchatów.

Na zakończenie każda z grup biorących udział w zabawie otrzymała upominki oraz nagrody ufundowane przez Polski Związek Tenisowy.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/platne/serwer124745/tmp) in Unknown on line 0