MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Trener Jacek Kałużny z licencją UEFA A

Udostępnij:

Miło nam poinformować, że szkoleniowiec GKS U-15, Jacek Kałużny, ukończył dyplomowany kurs trenerski UEFA A, organizowany przez Dolnośląski Związek Piłki Nożnej.

W kursie, który rozpoczął się w lutym 2023 r. i trwał dziewięć miesięcy, brało udział 24 trenerów. Zajęcia odbywały się w ośrodku w Żarowie /k. Wrocławia, a wykłady prowadzili m.in.: były szkoleniowiec Lecha Poznań i Śląska Wrocław, Mariusz Rumak, selekcjoner reprezentacji Polski U-20, Miłosz Stępiński oraz członek Komisji Szkolenia Śląskiego ZPN-u, Damian Galeja. Warunkiem ukończenia kursu było napisanie pracy dyplomowej nt. własnego modelu gry oraz zdany przed Komisją Egzaminacyjną PZPN egzamin końcowy, składający się z części teoretycznej i praktycznej. W składzie Komisji Egzaminacyjnej zasiadali: trener Krzysztof Paluszek, trener Maciej Bielski, trener Arkadiusz Bator, a jej przewodniczącym był selekcjoner reprezentacji Polski w latach 2002-2006, w przeszłości także trener GKS-u Bełchatów, Paweł Janas.

– Wraz ze mną w kursie brali udział m.in. Marcin Garuch, były piłkarz GKS-u, Dawid Pędziałek, asystent trenera GKS-u Jastrzębie oraz trenerzy z Miedzi Legnica i kilku trenerów pracujących na poziomie trzecio- i czwartoligowym. Z kolei Prelegentami byli m.in. Dyrektor Szkoły Trenerów Paweł Grycman, Krajowy Koordynator Kształcenia i Licencjonowania Trenerów Adam Łopatko oraz analityk Szkoły Trenerów Daniel Wojtasz. – zdradził trener Jacek Kałużny, którego drużyna GKS U-15 w cuglach wygrała swoją grupę w Lidze Okręgowej Trampkarzy C1, kwalifikując się do baraży o awans do II Ligi Wojewódzkiej.

Licencja UEFA A, którą uzyskał 30-latek uprawnia go do samodzielnego prowadzenia zespołów od II ligi w dół oraz wszystkich grup młodzieżowych (poza Centralną Ligą Juniorów U-19 i U-17). Daje też możliwość pracy w roli asystenta pierwszego trenera, prowadzącego drużynę występującą w Ekstraklasie i I lidze.

Trenerowi Jackowi serdecznie gratulujemy, życząc kolejnych sukcesów!

Mecenasem Bełchatowskiego Sportu jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.