MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Trener na stażu w Lechu

Udostępnij:

Trener naszej Akademii Jacek Kałużny miał okazję przebywać na stażu w klubie aktualnego lidera PKO Ekstraklasy, Lechu Poznań.

W stolicy Wielkopolski trener Akademii GKS Bełchatów przebywał od poniedziałku do piątku i w tym czasie miał doskonałą możliwość obserwacji zajęć treningowych na różnych poziomach szkolenia Akademii Lecha Poznań oraz uczestniczył w treningu pierwszego zespołu „Kolejorza”.

Program stażu poza obserwacją pracy szkoleniowej obejmował również cenne spotkania m.in. z dyrektorem Akademii Rafałem Ulatowskim, koordynatorem szkolenia Amilcar Carvalho, trenerem przygotowania fizycznego Mathiasem Markerem i trenerem CLJ U-18 Hubertem Wędzonką.

Jestem bardzo zadowolony z pobytu na tym stażu. Wszyscy trenerzy Lecha byli wobec nas bardzo przyjaźni, odpowiadali chętnie na nasze pytania i dzielili się swoimi doświadczeniami. Umożliwiono nam doskonałą obserwację codziennej pracy Akademii i pierwszego zespołu – cieszy się Jacek Kałużny. – Przez te dni otrzymałem sporą dawkę wiedzy. Daje to ciekawy obraz szkolenia w czołowym polskim klubie – dodaje.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna