MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Trener Szymon na stażu w Legii

Udostępnij:

Trener PGE GKS 2011 Szymon Lesiakowski przez pięć dni obserwował funkcjonowanie jednej z najlepszych akademii w Polsce, Legii Warszawa.

Od wtorku do niedzieli trener Akademii GKS Bełchatów miał doskonałą możliwość obserwacji zajęć treningowych na różnych poziomach szkolenia Akademii Legii (od U-10 do U-17), zapoznał się z systemem pracy działu analiz akademii, programem szkolenia, modelem gry i zasadami panującymi w Legii oraz uczestniczył w meczu wyjazdowym ekstraligi U-14 z Wisłą Płock. Poza obserwacją pracy szkoleniowej trener Lesiakowski miał doskonałą okazję przyjrzeć się bliżej otwartemu w lipcu 2020 r. nowoczesnemu ośrodkowi Legia Traning Center.

Przede wszystkim chciałbym bardzo podziękować trenerowi Jakubowi Renosikowi za zaproszenie na staż, który pozwolił mi na zapoznanie się z tym jak działa czołowa akademia piłkarska w Polsce i właśnie ze względu na to zaproszenie większość czasu spędziłem przy drużynie U-14 w której trenerem prowadzącym jest trener Renosik, a jego asystentem Tomasz Kycko – wyjaśnia trener Szymon Lesiakowski.

Bardzo dużo czasu podczas obserwacji poświęcił mi koordynator grup U-10 – U-14 Patryk Seppelt-Gorajewski, dzięki czemu miałem od razu odpowiedź zwrotną na to co działo się na treningu i dlaczego. Staż w takim klubie pokazuje nam trenerom jak powinien wyglądać fundament pracy z zawodnikami w tym wieku, a przede wszystkim mieć na uwadze nie tylko ich rozwój stricte piłkarski, ale też kształtować ich kulturę osobistą i dyscyplinę – dodaje opiekun rocznika 2011.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna