MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Treningi i mecze zawieszone

Udostępnij:

W czwartek Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki oraz Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformowali o kolejnych obostrzeniach, które mają pomóc w walce z rozwijającą się trzecią falą epidemii koronawirusa. Niestety dotkną one również codziennego funkcjonowania Akademii.

W następstwie tych obostrzeń od 27 marca do 9 kwietnia 2021 r. obiekty sportowe będą dostępne wyłącznie dla sportu zawodowego. W praktyce oznacza to zawieszenie meczów i treningów dzieci i młodzieży. Potwierdziły to zapisy w opublikowanym w czwartkowy wieczór rozporządzeniu Rady Ministrów. Pełna treść rozporządzenia jest dostępna TUTAJ.

Decyzję tę potwierdził również Łódzki Związek Piłki Nożnej, który zawiesił do 9 kwietnia na terenie województwa łódzkiego rywalizację w ligach młodzieżowych.

Akademia nie zamierza jednak zawiesić swojej działalności na ten czas. Tworzony jest plan pracy on-line, który następnie trenerzy oraz ich podopieczni będą realizować w warunkach domowych. O szczegółach w tym zakresie będziemy informować na bieżąco.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna