MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Trenuj z nami zapasy!

Udostępnij:

Akademia GKS Bełchatów rozpoczęła otwarty nabór do sekcji zapaśniczej stylu klasycznego dzieci i młodzieży od 6. roku życia.

Najważniejszym elementem naszych działań jest ogólny rozwój podopiecznych a zapasy to umożliwiają. Dodatkowo ten sport jest doskonałym uzupełnieniem dla treningu innych sportów walki oraz rozwoju w innych dyscyplinach sportowych – tłumaczy Andrzej Olczyk, trener sekcji zapaśniczej w Akademii GKS Bełchatów.

Treningi otwarte są dla osób początkujących, ale również tych bardziej zaawansowanych. Istotny jest tu komfort zajęć, w których udział bierze maksymalnie 20 osób. – Praca w małych grupach umożliwia mi skoncentrowanie uwagi na każdym z ćwiczących, dzięki temu jestem pewny, że technika wykonywanych ćwiczeń jest prawidłowa i bezpieczna – wyjaśnia Olczyk.

Jego zdaniem zapasy to doskonała nauka współpracy, rozwój motoryczny i kształtowanie właściwych wzorców ruchowych np. poprzez obecne w zajęciach elementy gimnastyki i akrobatyki. – Dobry zapaśnik jest silny, wytrzymały i szybki. A walka zapaśnicza nie jest niczym niebezpiecznym, ponieważ lepszy swą przewagę udowadnia poprzez rozłożenie przeciwnika na łopatki – uśmiecha się trener.

Duet trenerski sekcji zapaśniczej Akademii GKS Bełchatów, który stanowią Andrzej Olczyk i Janusz Włastowski, przez lata wychował wielu medalistów turniejów międzynarodowych i Mistrzostw Polski. Zawodnikiem Akademii jest m.in. młodzieżowy mistrz Polski, seniorski brązowy medalista mistrzostw kraju zdobywca Pucharu Polski Seniorów – Filip Kazimierczak. – Dodatkowo spośród zawodników naszej sekcji wielu znalazło miejsce w elitarnych jednostkach wojskowych – chwali trener Olczyk.

Treningi odbywają się cztery razy w tygodniu, w godzinach popołudniowych, w trybunie północnej stadionu przy Sportowej 3, w podziale na dwie grupy. O szczegóły można pytać dzwoniąc na numer 505 041 084 lub pisząc na adres kontakt@akademiagks.pl.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna