MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Trzech młodzieżowców z kontraktami

Udostępnij:

Szymon Sarnik, Dawid Woźniakowski i Marcel Żegota – to kolejna trójka zawodników, która otrzymała szansę dalszego rozwoju i propozycję podpisania kontraktów z seniorską drużyną GKS Bełchatów.

Szymon Sarnik to niespełna 18-letni lewy obrońca (który może występować również jako skrzydłowy), wychowanek LZS Victorii Szadek. W swojej dotychczasowej przygodzie z futbolem reprezentował barwy MGUKS Pogoni Zduńska Wola, z której we wrześniu 2019 r. trafił do Akademii GKS Bełchatów. W poprzednim sezonie zaliczył 13 występów w drużynie rezerw.

– Cieszę się, że zostałem zauważony i wyróżniony możliwością dołączenia do drużyny. Okazja pracy z tak doświadczonymi zawodnikami jacy wrócili do GKS-u, to dla mnie bezcenna lekcja. Wierzę, że dostanę szansę debiutu w oficjalnym meczu, bo choć zaczynamy od IV ligi, to cała otoczka wokół klubu jest co najmniej drugoligowa. – mówi piłkarz.

Szymon związał się z bełchatowskim klubem rocznym kontraktem z opcją przedłużenia o kolejny rok.

17-letni wciąż Dawid Woźniakowski pochodzi z Piotrkowa Trybunalskiego, a swoją piłkarską przygodę rozpoczynał w miejscowej Piotrcovii. Cztery lata temu przeniósł się do naszej Akademii, gdzie przez zespoły młodzieżowe w 2021 r. trafił do drużyny rezerw. Utalentowany, szybki, z niezłą techniką użytkową prawoskrzydłowy często występuje również jako ofensywny pomocnik. Przez najbliższy rok będzie piłkarzem czwartoligowego GKS-u.

– Od samego początku, jak tylko trafiłem do Bełchatowa, moim celem było dołączenie do pierwszej drużyny. Teraz gdy to się udało mam nadzieję, że dostanę szansę od trenera i postaram się ją wykorzystać. – mówi piłkarz.

Marcel Żegota w dniu 31 maja br. skończył 18 lat. Mierzy 186 cm wzrostu i pochodzi z Piotrkowa Trybunalskiego. Z drużyną seniorów trenuje od początku letnich przygotowań, występując na lewym skrzydle. Do Akademii GKS Bełchatów trafił trzy lata temu z APN Piotrków Trybunalski. Z GKS związał się kontraktem obowiązującym do 30 czerwca przyszłego roku, z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

– Patrząc przyszłościowo jest to dla mnie ogromna szansa rozwoju. Zapewniam, że pomimo młodego wieku, w każdym meczu będę walczył na całego, a na boisku zostawię serce. – mówi zawodnik.

W ten sposób Szymon, Dawid i Marcel dołączyli do Damiana Michalaka, Sebastiana Ochockiego, Bartłomieja i Jarosława Trzebońskich oraz Stanisława Wenusa, którzy na przestrzeni ostatniego tygodnia również podpisali umowy z seniorską drużyną GKS-u Bełchatów.

Całej trójce serdecznie gratulujemy oraz życzymy powodzenia w kolejnym etapie piłkarskiej przygody!

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna