MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Trzecie miejsce Brezyny

Udostępnij:

Trzecie miejsce zajął zawodnik Akademii GKS Bełchatów – Krzysztof Brezyna podczas Narodowego Pucharu Polski 2022 w tenisie ziemnym na wózkach.

Udany występ w Toruniu inaugurował tegoroczne starty naszego tenisisty. – Cieszy mnie fakt, że w swoim pierwszym występie udało mi się zająć miejsce na podium – przekonuje Brezyna. W pierwszej rundzie bełchatowski tenisista stoczył bardzo wyrównany pojedynek z zawodnikiem SIKT Płock, Cezarym Chmurą. Po dwóch setach był remis i o losach spotkania decydował super tie-break, w którym przegrywał już 4:8. Na szczęście doświadczenie naszego wózkarza pozwoliło mu wygrać kolejnych sześć punktów i całą grę (6:7(5), 6:4, 10:8).

W ćwierćfinale Brezyna zmierzył się z tenisistą Warty Poznań, Markiem Nitschke. – Mecz rozpoczął się od mojej zdecydowanej gry, dzięki czemu wyszedłem na szybkie prowadzenie 3:0. Wtedy też Nitschke zaczął odczuwać ból nadgarstka i musiał skreczować – relacjonuje tenisista. W półfinale zagrał z rewelacją tegorocznego turnieju Szymonem Nowickim (IKS Spartakus Koźmin Wlkp.), który w drodze do półfinału pokonał turniejową „jedynkę”. Niestety mimo starań i zaciętej walki w poszczególnych gemach Krzysztof musiał uznać wyższość przeciwnika i uległ mu 2:6, 3:6. Nie rozgrywano meczu o trzecie miejsce, dlatego też nasz zawodnik został uhonorowany statuetką za zajęcie tej pozycji.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna