MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Trzecie miejsce GKS U-8 w turnieju „Progress Cup”

Udostępnij:

W miniony weekend drużyna ośmioletnich „Żaków” Akademii GKS Bełchatów wystąpiła w 18. edycji turnieju „Progress Cup”, który odbył się w ośrodku Solpark w Kleszczowie. Nasi chłopcy dotarli do półfinału rozgrywek, kończąc zmagania na najniższym stopniu podium.

W dwudniowej rywalizacji wzięło udział osiem zespołów z rocznika 2015. Boiskowe zmagania przeplatane były licznymi konkursami i atrakcjami w strefie rekreacji, co jeszcze bardziej urozmaiciło turniej dla młodych adeptów piłki nożnej. Rozgrywki rozpoczęły się w sobotę (27 maja) o godzinie 10:30. Podopieczni trenerów Marcina Szóstakiewicza i Jakuba Ochockiego w pierwszym dniu zawodów odnieśli komplet czterech zwycięstw, w których zdobyli łącznie 23 gole. W niedzielę rozegrali łącznie pięć spotkań, wygrywając cztery z nich.

Wyniki fazy grupowej:

GKS Piast Piastów 5:1
Gole: Gracjan Ciołek, Filip Czubała, Jan Łopata (2), Jonasz Mras
GKS – Parasol Wrocław 6:2
Gole: Jonasz Mras (2), Jan Łopata, Leon Andrzejewski, Gracjan Ciołek (2)
GKS – Królewscy Złoczew 7:0
Gole: Jan Łopata, Gracjan Ciołek, Filip Czubała, Jonasz Mras (2), Stanisław Aleksandrowicz, Leon Andrzejewski
GKS – Jaguar Gdańsk 5:4
Gole: Jonasz Mras, Jan Łopata (2), Filip Czubała, Stanisław Aleksandrowicz
GKS – KKS Koluszki 5:3
Gole: Jan Łopata (3), Gracjan Ciołek (2)
GKS – Champions Końskie 7:2
Gole: Jan Łopata (4), Filip Czubała (2), Jonasz Mras
GKS – ŁKS Łódź 4:0
Gole: Jonasz Mras, Gracjan Ciołek, Jan Łopata (2)

Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, a po zakończeniu fazy grupowej cztery najlepsze zespoły turnieju, w tym m.in. GKS spotkały się w parach półfinałowych. Niestety drugie turniejowe spotkanie z Piastem Piastów, z którym na inaugurację zawodów nasza drużyna wygrała 5:1, zakończyło się wygraną rywali, co zamknęło drogę „Brunatnym” do finału, w którym czekał już Łódzki Klub Sportowy (z którym GKS wygrał w grupie 4:0). Na szczęście biało-zielono-czarni nie podłamali się półfinałową wpadką i w meczu o III miejsce pokonali Jaguar Gdańsk 5:3, zajmując najniższy stopień podium, a w nagrodę okazały puchar, pamiątkowe medale oraz voucher o wartości 300 zł.

Indywidualnie wyróżniony został Jonasz Mras, który w oczach organizatorów znalazł się w najlepszej drużynie turnieju.

Półfinał:

GKS Piast Piastów 1:6
Gol: Filip Czubała

Mecz o III miejsce:

GKS Jaguar Gdańsk 5:3
Gole: Jonasz Mras (2), Jan Łopata (2), Gracjan Ciołek

Wynik drużyny w kilku zdaniach podsumował trener Marcin Szóstakiewicz: – Jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy naszych zawodników. Cieszy sposób, w jaki rozgrywamy piłkę. Widać ogromną radość w grze i na twarzach naszych zawodników, co nas, jako szkoleniowców cieszy najbardziej.

GKS U-8 w turnieju reprezentowali: Jonasz Mras, Gracjan Ciołek, Jan Łopata, Aleksander Urban, Stanisław Aleksandrowicz, Leon Andrzejewski, Alan Kukuła, Cezary Pięta, Leon Krzesiak, Oliwier Chudzik, Filip Czubała.

Trenerzy: Marcin Szóstakiewicz i Jakub Ochocki

Zwycięzcą całego turnieju został zespół ŁKS-u Łódź, czyli obrońca tytułu z poprzedniej edycji, który w finale pokonał Piasta Piastów.


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/platne/serwer124745/tmp) in Unknown on line 0