MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Trzecie miejsce Krzysztofa Brezyny w Toruniu

Udostępnij:

Reprezentant Akademii GKS Bełchatów, Krzysztof Brezyna udanie rozpoczął tegoroczne zmagania w Narodowym Pucharze Polski w tenisie na wózkach, które w dniach 12-14 maja odbyły się w Toruniu. Nasz zawodnik w grze pojedynczej zakończył zmagania na trzecim miejscu.

Ze względu na rozstawienie, Krzysztof w pierwszej rundzie miał tzw. wolny los. W swoim pierwszym pojedynku nie dał żadnych szans tenisiście z Płocka, Stefanowi Dobaczewskiemu zwyciężając 6:2, 6:0. W kolejnym meczu, a był to półfinał zawodów, Brezyna mierzył się z Adamem Kinowskim (IKS Spartakus Koźmin Wlkp.). Kinowski pomimo braku rozstawienia, był uważany za faworyta meczu, jak i całego turnieju. Spotkanie było bardzo wyrównane i większość gemów granych było na przewagi. Ostatecznie nasz tenisista musiał uznać wyższość przeciwnika, ulegając 2:6, 2:6.

Jak się później okazało Adam Kinowski został zwycięzcą całego turnieju, pokonując w finale Jarosława Żyłę (DSSN Aktywni Wrocław) 4:6, 6:4, 6:2. Z kolei reprezentant Akademii GKS zajął najniższy stopień podium. Krzysztofie, gratulujemy!