MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Trzecie miejsce Marty w halowym Pucharze Polski

Udostępnij:

Nasza młoda tenisistka, Marta Dudek zaliczyła ostatnio bardzo udany występ w halowym Pucharze Polski U-16 „FairPlayce CUP” rozegranym w Poznaniu. Czternastolatka, rywalizując z dziewczętami starszymi od siebie, zajęła miejsce na najniższym stopniu podium. Gratulujemy!

Trzydniowe zawody obyły się w poznańskim Parku rekreacyjno-sportowym FairPlayce. W turnieju wystartowało 30 tenisitek z całej Polski. Marta rozegrała cztery mecze, docierając aż do półfinału zawodów. W pierwszej rundzie pokonała Aleksandrę Rękoś z Pobiedziskiego Klubu Tenisowego (6:1, 6:2). W drugim pojedynku zmierzyła się z Zuzanną Pawłowską (POZ BRUK Sobota) wygrywając 6:1, 6:3. W ćwierćfinale czekała na nią reprezentantka Górnika Bytom, Zofia Wojcieszak, ale i z nią Marta poradziła sobie znakomicie, zwyciężając 6:1, 6:1. Dopiero w półfinale musiała uznać wyższość Anny Skorupskiej, tenisistki Olimpii Poznań – późniejszej triumfatorki turnieju. Mecz zakończył się wygraną poznanianki 6:2, 6:2.

W najbliższych czasie tenisistkę Akademii GKS czeka występ na turnieju OTK SS – Halowym Pucharze Polski w Krakowie, a następnie wyjazd na Halowe Mistrzostwa Polski do lat 16, które w połowie stycznia odbędą się w Toruniu.

Mecenasem Bełchatowskiego Sportu jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.