MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Trzecie miejsce rocznika 2012 w łódzkiej Atlas Arenie

Udostępnij:

W sobotę (18 lutego) w łódzkiej Atlas Arenie rozegrano turniej halowy o Puchar Prezesa MAKiS. Wśród uczestników, którzy wcześniej przebrnęli przez okręgowe eliminacje znalazła się drużyna Akademii GKS Bełchatów, która w turnieju finałowym dotarła aż do półfinału rozgrywek, kończąc zmagania na najniższym stopniu podium (exequo z ŁKS).

Uczestnictwo w turnieju zapewniły giekaesiakom udane eliminacje, które odbyły się pod koniec grudnia ubiegłego roku. Wówczas nasi chłopcy, zajmując drugie miejsce (tuż za Stalą Niewiadów) okazali się najlepsi w okręgu piotrkowskim. Dzięki temu mogli rywalizować z najlepszymi drużynami w finale wojewódzkim.

W łódzkim turnieju finałowym w Atlas Arenie wzięło udział osiem drużyn – po dwie z okręgu łódzkiego, piotrkowskiego, sieradzkiego i skierniewickiego. Podzielono je na dwie grupy, po jednym zespole z każdego okręgu. GKS rywalizował w grupie A z Łódzkim Klubem Sportowym, Unią Skierniewice i AS Sieradz.

Wyniki fazy grupowej:

ŁKS Łódź – GKS Bełchatów 1:0
GKS Bełchatów – AS Sieradz 1:0
Gol: Tymon Kwaśniewski
GKS Bełchatów – Unia Skierniewice 5:1
Gole: Ksawery Klekociński (2), Adam Sęk, Tymon Kwaśniewski, bramka samobójcza

Dzięki dwóm zwycięstwom i minimalnej porażce z ŁKS, nasz zespół awansował do półfinału. W grupie B triumfował Boruta Zgierz przed Stalą Niewiadów. Oba zespoły w pokonanym polu zostawiły Wartę Sieradz i Pelikana Łowicz.

Półfinałowe mecze okazały się szczęśliwe dla drużyn z grupy B. W pierwszym starciu Stal wygrała z ŁKS 4:1, w drugim Boruta pokonał GKS 3:0, choć do przerwy był bezbramkowy remis. W wielkim finale lepsza okazała się drużyna z Niewiadowa, która wygrała z Borutą 8:3 i zgarnęła główne trofeum. Dzięki temu awansowała też na szczebel ogólnopolski.

Nagrody, medale i puchary wręczali: Sławomir Worach – prezes MAKiS oraz Adam Kaźmierczak – prezes ŁZPN oraz wiceprezes PZPN.

PGE GKS w turnieju reprezentowali: Michał Górecki – Adam Sęk, Szymon Antczak, Jakub Marjan, Jakub Gołąb, Karol Kwiatek, Tymon Kwaśniewski, Alan Siewiera, Ksawery Klekociński.

– Przede wszystkim chciałbym pochwalić chłopaków za charakter. Po porażce w meczu inauguracyjnym z ŁKS potrafili się podnieść i w dwóch następnych meczach grupowych udowodnili, że przyjechali do Łodzi po to, aby powalczyć o najwyższe miejsca. Niestety w potyczce półfinałowej zabrakło nam nieco odwagi i choć przez długi czas utrzymywał się bezbramkowy remis, zespół nie wytrzymał ciśnienia, pojawiły się nerwy i w konsekwencji przegraliśmy z Borutą walkę o finał. Jednakże z perspektywy całej naszej przygody jestem zadowolony. Pokazaliśmy się z dobrej strony i z całą pewnością pozostawiliśmy po sobie pozytywne wrażenie. Na pewno taka odskocznia od piłki na świeżym powietrzu podziała na zawodników motywująco. – podsumował występ swoich podopiecznych trener Szymon Lesiakowski.

Fot. ŁZPN

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/platne/serwer124745/tmp) in Unknown on line 0