MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Trzecie miejsce w Licealiadzie

Udostępnij:

Trzecie miejsce zajęła reprezentacja III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza złożona głównie z zawodników trenujących w naszej Akademii w finale wojewódzkim piłkarskiej Licealiady.

Uczniowie „Mickiewicza” przystępowali do tych zawodów po sukcesach na mistrzostwach powiatowych (info TUTAJ) i w turnieju półfinałowym (info TUTAJ), gdzie nie przegrali żadnego spotkania. W pajęczańskim finale w fazie grupowej bełchatowianie przegrali z ZS III Skierniewice (0:4) i pokonali I LO z Pabianic (5:1). W spotkaniu o trzecie miejsce byli lepsi od uczniów ZSP w Wieruszowie (6:3).

W turnieju finałowym szkołę partnerską reprezentowali trenujący na co dzień w Akademii Dawid Kępniak, Filip Kwiecień, Dominik Rubajczyk, Krzysztof Ciecierski, Maksmylian Przebierała, Mateusz Kubiszewski, Jakub Krawętek, Michał Jajus, Bartosz Stańdo, Wojciech Sewerynek i Artiom Syreishchykov. Opiekunem grupy był trener Adam Konstańczuk, który pracuje z zespołem PGE GKS 2005.