MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Trzecie podium Brezyny w Narodowym Pucharze Polski

Udostępnij:

Trzeci turniej z cyklu Narodowego Pucharu Polski w tenisie na wózkach i trzecie podium naszego zawodnika! Tym razem Krzysztof Brezyna zakończył zmagania w „NPP Powiat Poznański 2023” na najniższym stopniu podium.

Zawody rozegrano w dniach 9-10 września. W I rundzie Krzysztof Brezyna, ze względu na rozstawienie miał tzw. wolny los. W II rundzie zdecydowanie pokonał Lecha Jabłońskiego z KKS Warty Poznań (6:1, 6:1). W ćwierćfinale nasz wózkarz miał mierzyć się z wrocławianinem Maksymilianem Szarym (DSSN Aktywni Wrocław), lecz rywal z przyczyn zdrowotnych nie przystąpił do gry i Krzysztof automatycznie awansował do półfinału. Tam spotkał się z faworytem zawodów, Adamem Kinowskim, reprezentującym barwy IKS Spartakus Koźmin Wlkp. W pierwszym secie Kinowski szybko narzucił swój styl gry i wygrał pewnie 6:0. Drugi set to gra bardziej wyrównana, co wystarczyło Krzysztofowi jedynie na wygranie dwóch gemów. Cały mecz zakończył się wynikiem 6:0, 6:2 dla Kinowskiego.

Gratulujemy Krzysztofowi zajęcia III miejsca i jednocześnie trzymamy kciuki za jego dobre występy w Płocku, podczas turnieju międzynarodowego.

Sponsorem Głównym Akademii GKS Bełchatów jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/platne/serwer124745/tmp) in Unknown on line 0