MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Turniej w Grecji z udziałem Krzysztofa Brezyny

Udostępnij:

Krzysztof Brezyna ma za osobą ostatni w tym roku start w zawodach międzynarodowych w tenisie na wózkach. Tym razem nasz zawodnik rywalizował w greckiej Kalamacie w turnieju rangi Futures Ancient Messene Open 2022.

Brezyna rozpoczął zawody od wygranej w pierwszej rundzie gry pojedynczej 7:6(4) 6:3 z partnerem z polskiej kadry, Szymonem Nowickim. W kolejnym meczu Krzysztof mimo ogromnych starań i wyrównanej walki, gdzie prawie każdy gem kończył się na przewagi, uległ chorwackiemu tenisiście Anto Joskiciowi 1:6 0:6.

W grze podwójnej wystąpił w parze z Włochem Antonio Cippo. W ćwierćfinale duet Brezyna/Cippo stoczył zacięty bój z chorwacką parą Anto Joskic/Sven Maretic. W pierwszym secie polsko-włoski skład potrafił wygrywać decydujące punkty i ten set zakończył zwycięstwem 6:4. W drugim secie Chorwaci zmienili ustawienie, co przyniosło im dobry skutek i wygraną w tej części meczu 6:3. Tym samym było 1:1 w setach i o wszystkim decydował super tie-break. Niestety Chorwaci szybko przejęli w nim inicjatywę, narzucając swój styl gry, co skończyło się przegraną Brezyny/Cippo 3:10.

Niemniej punkty wywalczone w Grecji dały Krzysztofowi awans na 106. miejsce w światowym rankingu singlistów, a także zagwarantowały Polakowi 5. miejsce w rankingu krajowym. Gratulujemy!

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna