MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Turniejowe granie GKS U-10 w Muszynie

Udostępnij:

Młodzi zawodnicy Akademii GKS z rocznika 2014, zbierając kolejne cenne doświadczenia do swojego piłkarskiego plecaka, wzięli udział w bogato obsadzonym turnieju „Odkryj piłkarską Muszynę”, który w dniach 14-15 października odbył się w uzdrowiskowej miejscowości położonej w województwie małopolskim.

W dwudniowych zawodach wzięły udział 24 drużyny, w tym dwa zespoły Akademii GKS Bełchatów. Nasza pierwsza drużyna, pod opieką trenera Michała Krawczyka rywalizowała w grupie B z Zagłębiem Sosnowiec, Akademią BVB 2, Dunajcem Nowy Sącz, UKS Szóstką Jasło i słowackim Sokołem Brezovica. Drugi zespół „Brunatnych”, dowodzony przez Angelinę Łąckiewicz znalazł się w grupie A razem ze Stalą Mielec, Akademią BVB 1, Stalą Łańcut, Podhalaninem Biecz i KSZO Galacticos Ostrowiec Św. Pierwszego dnia turnieju każda z drużyn rozegrała po pięć spotkań. „Dwójka” Akademii GKS z dziesięcioma wywalczonymi punktami awansowała do grupy „Klubowe Mistrzostwa Świata”, do której przepustkę otrzymywały po cztery najlepsze drużyny z pierwszych miejsc każdej grupy oraz dwie ekipy z drugich miejsc z największą ilością zdobytych punktów. Z kolei nasza „jedynka” awansowała do grupy „Ligi Konferencji”. 

GKS II

Drugiego dnia turnieju każda z drużyn również rozegrała po pięć spotkań, z które trwały po 18 minut. „Jedynka” rywalizując z DAP Dębica, Uranem Łukowica, KS Zakopane, SMS Igloopolem Dębica i Stalą Mielec, zajęła na koniec turnieju 24. miejsce. „Dwójka” w najsilniejszej grupie turnieju – z Sandecją Nowy Sącz, Zagłębiem Sosnowiec, KSZO Galacticos Ostrowiec Św., Beniaminkiem Rzeszów i SF Staniątki zajęła ostatecznie 6. miejsce.

Akademię GKS w turnieju „Odkryj piłkarską Muszynę” reprezentowali:
GKS I: Franciszek Broś, Piotr Galus, Bartosz Litewiak, Jan Sobański, Marcel Szulc, Izabela Walczak, Hanna Wejman, Karol Wyszyński, Mieszko Zieliński.
GKS II: Gracjan Ciołek, Damian Łągwa, Artur Madejak, Kacper Miłak, Marcel Misztela, Nicolas Oślizło, Paweł Paradowski, Jan Rabiej.

Indywidualnie wyróżniony został Damian Łągwa, który znalazł się w drużynie turnieju, natomiast najlepszym zawodnikiem GKS I uznano Piotra Galusa, a GKS II Nicolasa Oślizło.

Gratulujemy naszym drużynom osiągniętych wyników i dziękujemy za serce włożone w boiskową walkę.

Sponsorem Głównym Akademii GKS Bełchatów jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.