MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Turniejowe zmagania rocznika 2013 w Płocku

Udostępnij:

W sobotę (29 października) na obiektach Stoczniowca Płock rozegrano turniej rocznika 2013 – „Piłka w grze ze Stoczniowcem, na który przyjechały drużyny z całej Polski. Akademię GKS Bełchatów reprezentował zespół trenera Jakuba Bednarka.

W turnieju wzięło udział 12 zespołów, podzielonych na dwie grupy. Każda z drużyn rozegrała po pięć spotkań i w zależności od osiągniętych wyników, trafiła do finałowej fazy rozgrywek. Dwie najlepsze ekipy z miejsc 1-2 awansowały do tzw. grupy „Gladiatorów”. Drużyny, które w swoich grupach zajęły pozycje numer 3 i 4 trafiły do „Piratów”, natomiast zespoły z miejsc 5-6 w drugim etapie turnieju rywalizowały ze sobą w grupie „Vikingów”. Giekaesiacy zmagania rozpoczęli w grupie B.

Wyniki fazy grupowej:

PGE GKS – Granica Kętrzyn 2:3
Gole: Franciszek Baranowicz i Aaron Wróblewski
PGE GKS – Lider Włocławek 11:0
Gole: Julian Kustra (4), Franciszek Baranowicz (2), Filip Jaworski (2), Aleksander Kałużny, Aaron Wróblewski, gol samobójczy
PGE GKS – UKS GOL Brodnica 2:2
Gole: Antoni Siciński i Franciszek Baranowicz
PGE GKS – Stoczniowiec Płock 5:1
Gole: Julian Kustra (2), Aaron Wróblewski, Aleksander Kałużny, Franciszek Baranowicz
PGE GKS – Jaguar Gdańsk 1:2
Gol: Julian Kustra

Podopieczni trenera Jakuba Bednarka z siedmioma punktami na koncie zajęli trzecie miejsce w grupie B, ustępując jedynie Granicy Kętrzyn i Jaguarowi Gdańsk. To oznaczało, że w kolejnej fazie turnieju mieli rywalizować w grupie „Piratów”.

Wyniki fazy finałowej – „Piraci”:

PGE GKS – Ursus Warszawa 2:5
Gole: Julian Kustra i Aaron Wróblewski
PGE GKS – UKS GOL Brodnica 0:1
PGE GKS – Sportis Łochowo 4:4
Gole: Filip Jaworski (2), Wiktor Gorzelski, Aaron Wróblewski

Fazę finałową nasz zespół zakończył na czwartym miejscu w swojej grupie, za co został uhonorowany pucharem, a każdy z zawodników pamiątkowym medalem. Najlepszym zawodnikiem w naszym zespole wybrano Juliana Kustrę, autora ośmiu bramek, który odebrał pamiątkową nagrodę oraz statuetkę.

PGE GKS w turnieju reprezentowali: Tobiasz Kwiecień, Filip Jaworski, Ksawery Kwiecień, Aleksander Kałużny, Aaron Wróblewski, Franciszek Baranowicz, Kamil Hawrysz, Julian Mrugalski, Antoni Siciński, Gracjan Zieliński, Wiktor Gorzelski, Julian Kustra.

Turniej „Piłka w grze ze Stoczniowcem” był też okazją do pikniku rodzinnego, więc oprócz zmagań sportowych, prowadzona była również przez Wolontariuszy z Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zbiórka pieniędzy na turnus rehabilitacyjny dla chorego Kajtka Mokrzkiego.

Fot. Tomasz Hawrysz / TH Fotografia

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna