MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Udana jesień GKS U-15 zwieńczona awansem

Udostępnij:

Kontynuujemy przegląd wyników drużyn Akademii GKS, osiągniętych podczas zakończonej niedawno rundy jesiennej. Dziś pod lupę bierzemy trampkarzy z rocznika 2009, którzy zapewnili sobie awans do II Ligi Wojewódzkiej C1.

Podopieczni trenerów Jacka Kałużnego i Patryka Rachwała na inaugurację sezonu pokonali u siebie Piotrcovię Piotrków Tryb. 6:1. Pierwsza – i jak się później okazało jedyna – wpadka przytrafiła się w drugiej serii gier, kiedy w Gorzkowicach biało-zielono-czarni ulegli 0:3 miejscowemu GUKS. W trzeciej kolejce GKS pauzował, było sporo czasu na analizę błędów i odpowiednie przygotowanie się do kolejnych spotkań w ramach trzeciej grupy Ligi Okręgowej C1. Właściwie przepracowany okres zaowocował wysokimi zwycięstwami z Concordią Piotrków Tryb. (9:1), MGKS Drzewica (9:0) i Stalą Niewiadów (6:1). Trudniejszy pojedynek miał miejsce 24 września w Sulejowie, gdzie Skalnik przez większą część meczu skutecznie bronił dostępu do własnej bramki. Upór giekaesiaków był jednak na tyle silny, że w końcowych minutach po trafieniach Maksyma Kaczmarka, Marsela Chyli i Piotra Domagały, gospodarze ulegli 0:3. Warto nadmienić, że wówczas hat-tricka asyst zanotował Kacper Kulik. Druga część rundy, zgodnie z oczekiwaniami przebiegła bez większych problemów, a podopieczni Jacka Kałużnego zdobyli komplet punktów, wygrywając efektownie m.in. z MGKS Drzewica (15:0) czy Skalnikiem (9:0). Z 33 punktami na koncie oraz bilansem bramkowym 79:8, bełchatowianie awansowali do wojewódzkiego barażu o II Ligę Wojewódzką C1. Tam na drodze biało-zielono-czarnych stanął zespół Warty Działoszyn, który w końcowym rozrachunku musiał uznać wyższość GKS U-15, przegrywając w pierwszym starciu na własnym boisku 0:4, po trafieniach Piotra Domagały, Paula Wurfele, Oskara Krakowskiego i Kacpra Kulika. Na spotkanie rewanżowe rywale w ogóle nie przyjechali, co skutkowało przyznanym walkowerem i promocją naszej drużyny do wyższej klasy rozgrywkowej.

Jesienią najskuteczniejsi w GKS U-15 byli Piotr Domagała i Maksym Kaczmarek, którzy po trzynaście razy trafiali do siatki. Z kolei ostatnim podaniem najczęściej kolegów obsługiwał boczny obrońca, Kacper Wnuk – jedenaście asyst. Wartym odnotowanie jest również fakt, że maksymalną liczbę spotkań od pierwszej minuty rozegrał Nikodem Trawiński, a w wyjściowym składzie równie często pojawiał się Marsel Chyla. Poniżej prezentujemy szczegółowe statystyki wszystkich zawodników, którzy jesienią występowali w barwach GKS U-15 w rozgrywkach Ligi Okręgowej Trampkarzy C1 (gr. 3):

Bramkarze: Szymon Jędrzejczyk, Szymon Piotrowski, Igor Świątek
Obrońcy: Marsel Chyla, Oskar Ciachorowski, Borys Kacprzykowski, Dawid Krata, Piotr Kuliberda, Piotr Ozga, Kacper Wnuk, Igor Wojtala, Kacper Woszczyk, Paweł Zybura
Pomocnicy: Jakub Kopa, Oskar Krakowski, Kacper Kulik, Mateusz Malinowski, Maciej Nowak, Nikodem Trawiński, Sebastian Wolańczyk
Napastnicy: Piotr Domagała, Maksym Kaczmarek, Piotr Kościelny, Krystian Kroc, Adrian Szczepanik, Paul Wurfele

Liczba meczów (w nawiasie w wyjściowym składzie):
13 – Nikodem Trawiński (13), Kacper Wnuk (11), Borys Kacprzykowski (10), Adrian Szczepanik (9), Kacper Woszczyk (9), Mateusz Malinowski (3)
12 – Jakub Kopa (10), Oskar Krakowski (10), Piotr Kościelny (9), Piotr Kuliberda (9), Piotr Domagała (8), Szymon Jędrzejczyk (6)
11 – Marsel Chyla (11), Igor Świątek (7), Maksym Kaczmarek (6), Kacper Kulik (2), Krystian Kroc (0)
10 – Paul Wurfele (6)
6 – Maciej Nowak (2)
4 – Oskar Ciachorowski (0)
3 – Paweł Zybura (2), Piotr Ozga (0), Szymon Piotrowski (0)
2 – Dawid Krata (0), Sebastian Wolańczyk (0)
1 – Igor Wojtala (0), Olgierd Wolf (0)

Zdobywcy bramek:
13 – Piotr Domagała, Maksym Kaczmarek
9 – Paul Wurfele
8 – Mateusz Malinowski
5 – Marsel Chyla, Jakub Kopa, Adrian Szczepanik
4 – Piotr Kościelny, Krystian Kroc, Kacper Kulik
3 – Oskar Krakowski, Nikodem Trawiński, Kacper Woszczyk, walkower
2 – samobój
1 – Borys Kacprzykowski, Dawid Krata

Asysty:
11 – Kacper Wnuk
6 – Kacper Kulik, Nikodem Trawiński, Paul Wurfele
5 – Piotr Domagała, Jakub Kopa
4 – Piotr Kościelny, Oskar Krakowski, Mateusz Malinowski
3 – Krystian Kroc, Adrian Szczepanik
2 – Borys Kacprzykowski, Maksym Kaczmarek, Dawid Krata
1 – Oskar Ciachorowski, Piotr Kuliberda, Maciej Nowak, Kacper Woszczyk

– Drużyna w cuglach wygrała swoją ligę, dlatego awans do II Ligi Wojewódzkiej nie był dla nas zaskoczeniem. Oczywiście na szczeblu wojewódzkim poziom rywali będzie już wyższy, lecz w mojej ocenie chłopaki posiadają na tyle niezłe umiejętności, że są w stanie wygrać tam z każdym. Ostatni sparing z Piastem Gliwice, choć przegrany 4:5 udowodnił spory potencjał naszej drużyny. – ocenił trener i zarazem koordynator bloku U-19 – U-14, Patryk Rachwał.

Wiosną biało-zielono-czarni w rozgrywkach II Ligi Wojewódzkiej C1 rywalizować będą m.in. z AKS SMS II Łódź, Pelikanem Łowicz i RAP Radomsko.

Mecenasem Bełchatowskiego Sportu jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.