MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Utalentowana tenisistka dołącza do Akademii GKS

Udostępnij:

Akademia GKS Bełchatów wzbogaciła się o nową zawodniczkę. Jest nią niespełna 15-letnia Marta Dudek, jedna z wyróżniających się tenisistek młodego pokolenia! Od teraz utalentowana bełchatowianka przywdziewać będzie barwy naszej Akademii.

Marta Dudek urodziła się 22 lutego 2009 roku i na co dzień uczęszcza do II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie. Grę w tenisa rozpoczęła mając zaledwie 4,5 roku! Trenerami Marty są: trener tenisa ziemnego Maciej Wściubiak (były reprezentant Polski i wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, były trener PZT w różnych kategoriach wiekowych) oraz jej tata Piotr Dudek. Utalentowana tenisistka, pomimo młodego wieku ma już na koncie sporo sukcesów. W wieku dziesięciu lat zajęła trzecie miejsce w nieoficjalnych mistrzostwach Polski skrzatów, rozgrywanych w Piotrkowie Trybunalskim. W 2021 roku stanęła na drugim stopniu podium w grze podwójnej podczas zimowych, a także letnich mistrzostw Polski U-12. W tym roku wywalczyła brązowy medal na mistrzostwach Polski U-14 w grze podwójnej.

– Na jednym z treningów Marty pojawił się pan prezes Szymon Serwa, który w wolnych chwilach również grywa w tenisa. Po krótkiej rozmowie zaprosił nas do klubu, proponując na tym spotkaniu współpracę. Przyjęliśmy to zaproszenie z ogromnym entuzjazmem i jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ dzięki wsparciu Akademii GKS nie zostajemy z tym sami. Tenis to bardzo kosztowny sport. – powiedział Piotr Dudek, trener, a prywatnie ojciec młodej tenisistki.

Marta trenuje po siedem, osiem godzin tygodniowo, rozgrywając także sporo gier sparingowych, głównie z zawodnikami startującymi w różnych turniejach. Niedawno wróciła z podwarszawskich Kozerek, gdzie na kortach tamtejszej Akademii Tenisowej wzięła udział w turnieju ITF. Dotarła na nim do trzeciej rundy zawodów w kwalifikacjach.

– Najmocniejszą stroną Marty jest dobry backhand. Potrafi też nieźle grać tzw. slice’y. Stopniowo dokładamy godzin treningowych, co zaczyna się przekładać na progres Marty. Jeśli chodzi o nasz team, jesteśmy optymistami. Znakomitą robotę wykonuje Dariusz Rybarczyk, trener klasy mistrzowskiej. Od wielu lat zajmuje się przygotowaniem motorycznym Marty. Bez niego nie wyobrażam sobie sportu wyczynowego na tym poziomie. Praca nad motoryką i wytrzymałością jest niezwykle istotna. ocenia szkoleniowiec.

– Moim największym marzeniem jest występ na Wimbledonie oraz gra w turnieju Rolanda Garrosa. Chciałabym w przyszłości dostać się do drabinki głównej w tych dwóch turniejach, ale póki co chcę się skupić na grze pojedynczej w mistrzostwach Polski, bo do tej pory największe sukcesy odnosiłam w grze podwójnej. – zdradziła Marta. – Od zawsze inspirowałam się Agnieszką Radwańską, a teraz oczywiście kibicuje i podglądam Igę Świątek. Również styl gry Jeleny Rybakinej bardzo mi się podoba. mówi nieśmiało.

W połowie stycznia 2023 roku w Toruniu odbędą się mistrzostwa Polski U-16, a następnie szereg turniejów juniorskich ITF, w których będzie można obserwować tenisistkę Akademii GKS.

– Koncentrujemy się głównie na tych turniejach, ponieważ dzięki nim Marta, choć rywalizować będzie z zawodniczkami starszymi od siebie, nabierze doświadczenia i ogrania, które pokaże nam, na jakim poziomie jesteśmy. To nasz cel podstawowy. Ponadto planujemy wystartować w kilku innych turniejach krajowych oraz zagranicznych, m.in. w Czechach, Niemczech i na Słowacji. zdradził trener Piotr Dudek. Oczywiście wiele zależy od zdrowia Marty. Ostatnie dwa lata przeplatane były chorobami i różnymi kontuzjami. Jeśli tylko zdrowie pozwoli, zobaczymy, na ile talent Marty się rozwinie. Na sukces w sporcie indywidualnym, jakim bez wątpienia jest tenis, składa się wiele czynników: przede wszystkim zdrowie, ludzie, których spotykamy, infrastruktura sportowa i też nie ukrywajmy, pieniądze. Tenis jest bardzo kosztowny. – zakończył.

Cieszymy się ogromnie, że Marta dołącza do naszej sportowej rodziny, dzięki czemu Akademia GKS powiększa się o kolejną dyscyplinę sportu.

Mecenasem Bełchatowskiego Sportu jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/platne/serwer124745/tmp) in Unknown on line 0