MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Wakacyjne zajęcia sportowe z Akademią

Udostępnij:

Nawet setka dzieci może wziąć udział w organizowanych przez Akademię GKS Bełchatów, a współfinansowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki zajęciach sportowych pod hasłem „Akademia Sportowych Pomysłów”, które ruszają 14 sierpnia.

Projekt „Akademia Sportowych Pomysłów” realizowany jest w formie zajęć i turniejów sportowych dla dzieci z województwa łódzkiego i całej Polski w ramach programu „Upowszechnianie sportu różnych grup społecznych i środowiskowych 2023”. Zajęcia sportowe organizowane przez naszą Akademię odbywać się będą w trzech turach. Pierwszy w dniach 14-18 sierpnia, drugi 21-25 oraz trzeci w okresie od 28 sierpnia do 1 września włącznie. Uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów wpisowego, a wszystkie zajęcia organizowane są bezpłatnie. Jedynym warunkiem udziału dziecka jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego z najważniejszymi danymi uczestnika i zgodą rodzica/opiekuna. Kartę można pobrać TUTAJ i dostarczyć do sekretariatu Akademii przy ul. Sportowej 3 (od poniedziałku do piątku w godz. 10 – 16) lub przesłać drogą mailową na adres kontakt@akademiagks.pl.

W planie zajęć każdego dnia przewidziane są zajęcia sprawnościowo-rekreacyjne, zabawy integracyjne oraz jeden posiłek regeneracyjny dla każdego dziecka. Warsztaty odbywać się będą w godzinach od 9 do 14:00 na obiektach Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie. Nad uczestnikami czuwać będzie kadra wykwalifikowanych trenerów oraz nauczycieli wychowania fizycznego.

– Projekt „Akademia Sportowych Pomysłów” ma objąć swoim zasięgiem dzieci i młodzież z terenu Bełchatowa i okolic. Prowadzimy otwarte zapisy na zajęcia, które składać się będą przede wszystkim z różnego rodzaju gier i zabaw sportowo-integracyjnych. Serdecznie zapraszamy! – powiedział prezes Fundacji Akademia GKS Bełchatów, Szymon Serwa.

Głównym celem projektu „Akademia Sportowych Pomysłów” jest zwiększenie wakacyjnej aktywności fizycznej dzieci i młodzieży poprzez ich udział w zajęciach i imprezach o charakterze sportowym, kształtowanie zdrowego stylu życia oraz promowanie prozdrowotnych, społecznych, wychowawczych i edukacyjnych wartości sportu. Ważnym zagadnieniem jest dla nas również pokazanie rodzicom, że z dziećmi można doskonale bawić się poprzez sport. Chcemy przekonać rodziców do spędzania wolnego czasu ze swoimi pociechami w sposób aktywny.

Projekt „Akademia Sportowych Pomysłów” realizowany jest ze środków Ministerstwa Turystyki i Sportu oraz środków Akademii GKS Bełchatów.


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/platne/serwer124745/tmp) in Unknown on line 0