MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Walczyli do końca

Udostępnij:

PGE GKS U-19 Bełchatów zremisował 1:1 z wiceliderem Ligi Makroregionalnej U-19 Ursusem Warszawa. Bramkę dającą remis bełchatowianom zdobył w doliczonym czasie gry Jeremiasz Góralczyk.

W spotkaniu rozpoczynającym rozgrywki PGE GKS U-19 pokonał „Traktorki” 1:0 po golu Bartłomieja Trzebońskiego. W niedzielę mecz był równie wyrównany, co można było zaobserwować już w pierwszej połowie. Drugą część meczu lepiej rozpoczęli goście, którzy w 48. minucie objęli prowadzenie. Kilka minut później mogło być 2:0 dla Ursusa, lecz piłka po strzale jednego z warszawskich zawodników trafiła szczęśliwie w słupek. Nasi piłkarze odpowiedzieli m.in. mocnym uderzeniem Kacpra Sionkowskiego i bramkową akcją w doliczonym czasie gry. Podanie Mateusza Kempskiego wykorzystał Góralczyk.

W mojej ocenie był to mecz bardzo dobrej jakości. Obie drużyny zagrały na wysokim poziomie, podobało mi się to. Z końcowego remisu mogą być zadowolone obie strony – przekonywał po spotkaniu trener PGE GKS U-19, Adam Konstańczuk. – Gdy strzeliliśmy bramkę na 1:1 poczułem małą ulgę. Ten mecz można było wygrać, ale dobrze, że nie przegraliśmy. Chłopcy zagrali dobry mecz, wyglądało to tak, jakbym tego oczekiwał. Tym bardziej, że był to dla nas powrót po długiej przerwie – dodał.

W najbliższym spotkaniu Ligi Makroregionalnej PGE GKS U-19 zagra 2 maja w Łodzi z Widzewem, którego w pierwszym meczu pokonał 1:0. Po tej kolejce bełchatowianie nadal zajmują miejsce na podium ligi z dorobkiem 7 punktów (bramki 4:3).

PGE GKS U-19 Bełchatów – Ursus Warszawa 1:1 (0:0)
Gol dla GKS: 90′ Jeremiasz Góralczyk (as. Kempski)

PGE GKS U-19: Wróblewski – Mizera, Jakubiec, J. Trzeboński, Kołodziejczyk, Przywara, Miarka, Góralczyk, Staszak, Kempski, Sionkowski

Trener: Adam Konstańczuk