MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Wielkie testowanie w Akademii GKS

Udostępnij:

W dniach 22-23 kwietnia w Akademii GKS odbyły się testy zawodników, którzy aspirowali do gry w GKS Bełchatów. Przez dwa dni pod obserwacją kadry szkoleniowej było ponad stu zawodników z roczników 2007-2012.

– Chłopcy w pierwszej kolejności przechodzili przez testy motoryczne; test szybkości i mocy, a następnie brali udział w grze selekcyjnej. Swoje piłkarskie umiejętności zaprezentowali m. in. zawodnicy z naszych klubów partnerskich oraz ci, którzy zostali przez nas zaproszeni z innych ośrodków. Oczywiście byli również tacy, którzy sami zgłosili chęć reprezentowania Akademii GKS Bełchatów. Można powiedzieć, że przez dwa dni gościliśmy zawodników z całej Polski. powiedział dyrektor Akademii GKS, Bartłomiej Kondracki. Wyróżniającej się grupie zawodników, została przedstawiona ścieżka rozwoju w naszym klubie, możliwość połączenia edukacji w Szkole Mistrzostwa Sportowego wraz z trenowaniem. Pozostała grupa będzie pod dalszą obserwacją i będzie mogła zaprezentować się ponownie podczas testów, które w przyszłości zorganizujemy. Takie przedsięwzięcie odbywa się u nas cyklicznie i na pewno będzie kontynuowane. Testy mają na celu podnosić jakość rywalizacji w zespole, dzięki temu nasi zawodnicy będą się rozwijać i poprawiać swoje umiejętności. Finalnym efektem naszej pracy ma być zawodnik gotowy do gry w pierwszym zespole GKS Bełchatów. zakończył.

W testach wzięło udział ponad stu zawodników z roczników 2007-2012, pochodzących głównie z województwa łódzkiego, ale także z województwa mazowieckiego, śląskiego, wielkopolskiego, a nawet pomorskiego. Kandydatom do gry w Akademii GKS przez dwa dni przyglądali się: Damian Chojka (koordynator bloku młodszego), Patryk Rachwał (koordynator bloku starszego), Tomasz Zadworny (Menager ds. rozwoju Akademii), Marcin Sochacki (trener przygotowania motorycznego), Mikołaj Grzelak, Bartłomiej Kondracki, Angelina Łąckiewicz (trener GKS U-10), Damian Michalak (trener GKS U-13).

Trenerom należą się duże słowa uznania za zaangażowanie w proces skautingu i selekcji zawodników. Wśród nich byli m. in.: Jacek Kałużny, Marcin Szóstakiewicz, Krystian Paprocki, Marcin Szymak, Łukasz Wroński, Bartłomiej Bartosiak, Sebastian Łukiewicz, Seweryn Michalski, Tomasz Kowalski, Marcin Zimoch, Dawid Ciupiński i Paweł Majchrowski.

– Potencjał zawodników, którzy wzięli udział w testach poszczególnych roczników jest naprawdę bardzo duży. Biorąc też po uwagę liczbę zainteresowanych grą w Bełchatowie mamy potwierdzenie, iż nabory w Akademii GKS warto rozwijać, ulepszać i promować na wielką skalę. ocenił Menager ds. rozwoju Akademii, Tomasz Zadworny. – Z wybranymi zawodnikami będziemy się kontaktować i na podstawie zebranych obserwacji zaprosimy ponownie do odpowiedniej kategorii wiekowej, konfrontując niejako ich umiejętności z umiejętnościami zawodników Akademii GKS. Ci, którzy wyróżnili się podczas testów, będą mieli możliwość wzmocnienia naszych drużyn od nowego sezonu. konkludował.

Warto przypomnieć, że na przestrzeni lat w testach organizowanych przez GKS Bełchatów brali udział piłkarze, którzy debiutowali w koszulce „Brunatnych” na szczeblu centralnym, a obecnie występują w innych klubach, m. in.: reprezentant Polski Damian Szymański (obecnie grecki AEK Ateny), Paweł Lenarcik (Arka Gdynia), Damian Warchoł (Górnik Łęczna) czy Marcin Ryszka (norweska Skreia IL).

– Testy przebiegły w fajnej atmosferze, choć przyznać muszę, że rywalizacja była naprawdę spora. Przyjechałem tu, ponieważ w Bełchatowie szansę gry w drużynie seniorów otrzymują młodzi zawodnicy. – ocenił jeden z uczestników testów, Marcel Jasiński lewoskrzydłowy reprezentujący obecnie AP Orlen Gdańsk.

Mecenasem Bełchatowskiego Sportu jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.