MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Wiosenny start GKS II

Udostępnij:

PGE GKS II Bełchatów jest gotowy na inaugurację rundy wiosennej KEEZA Klasy Okręgowej. Na początek drużyna Adriana Teodorczyka i Zygmunta Łuszcza zmierzy się z lokalnym przeciwnikiem, Astorią Szczerców. Dwie następne kolejki to już spotkania z 3. i 4. drużyną ligi.

Po rundzie jesiennej sezonu 2021/22 KEEZA Klasy Okręgowej giekaesiacy zajmują 2. miejsce ze stratą 10 punktów do liderującej Stali Niewiadów. Mimo tak dużej różnicy zespół PGE GKS II w dalszym ciągu chce uczestniczyć aktywnie w walce o awans do IV ligi. – Cel drużyny na tę rundę trochę się zmienił, ponieważ zespół rezerw w pierwszej kolejności miał za zadanie przygotować i wprowadzić jak największą liczbę zawodników do pierwszej drużyny. Obecnie z wiadomych względów tego nie zrobimy, ale chcemy w dalszym ciągu przepracować sumiennie ten czas i ułatwić chłopakom wejście do gry w profesjonalnej piłce seniorskiej na jak najwyższym poziomie. Musimy być gotowi także na to, że może latem ci zawodnicy będą tworzyć fundament nowego GKS, więc są to też dla nich bardzo ważne trzy miesiące. Poza tą sytuacją będącą tłem naszej pracy skupiamy się na najbliższych spotkaniach, do których chcemy być przygotowani jak najlepiej i pokazać się z dobrej strony kibicom, których jak wiemy teraz może być dużo więcej na naszych meczach, szczególnie wyjazdowych – mówi Adrian Teodorczyk, trener zespołu PGE GKS II Bełchatów.

Na awans do IV ligi może liczyć zespół, który w końcowej tabeli zajmie pierwsze miejsce. – Chcielibyśmy móc wywalczyć sportowo awans do wyższej ligi. Pamiętając, jak niewiele nam brakło w ubiegłym sezonie (strata 6 punktów – przyp. red.) i dopóty matematyka będzie nam dawała cień szansy, to będziemy walczyli. Większość obserwatorów lokalnego futbolu już nas skreśliła, ale ja znam charakter tej drużyny i wiem, że chłopaki tak łatwo tego nie odpuszczą. Całą grupą chcielibyśmy aby mecz przedostatniej kolejki sezonu w Niewiadomie był pojedynkiem o wysoką stawkę – dodaje Teodorczyk, który ocenia, że w tym momencie dysponuje lepszą kadrą niż w rundzie jesiennej, której średnia wieku wynosi 19,5 lat. Najważniejszą informacją jest to, że sztab szkoleniowy rezerw będzie miał na stałe do dyspozycji doświadczonego obrońcę, który do końca 2021 r. zagrał w 80 meczach pierwszej drużyny GKS Bełchatów – Mikołaja Grzelaka. Ponadto wychowanek „Brunatnych” w swojej przygodzie z futbolem poza GKS wystąpił w blisko 90 oficjalnych grach 2-ligowej Legionovii Legionowo, w której wielokrotnie dostąpił zaszczytu występowania w roli kapitana.

Ponadto w kadrze zespołu rezerw pozostał strzelec 19 goli w rundzie jesiennej Mateusz Kempski, Oskar Przywara, powracający po kontuzji Wiktor Korpas, jak również Nikodem Pawlak (rocznik 2002, poprzednio Pogoń Nowe Skalmierzyce), Bartosz Frątczak (2005, Wisła Płock), Kacper Rybacki (2004, Górnik Zabrze) i Szymon Malicki (2000, Polonia Piotrków Tryb.). Za to z Bełchatowem pożegnali się Kacper Sionkowski i Hubert Jakubiec (obaj Omega Kleszczów), Mateusz Kaflowski (Orkan Buczek), Oskar Tkaczyński (Czarni Rząśnia) i Dawid Poghosyan (szuka klubu). – Opuściło nas tylko dwóch podstawowych zawodników. Za to dołączyli tacy, z których każdy może za moment być graczem wyjściowej 'jedenastki’. Szczególnie cieszę się z obecności w tej grupie Mikołaja Grzelaka, który świetna robotę wykonuje również poza boiskiem, gdzie cierpliwie dzieli się swoim ogromnym boiskowym doświadczeniem i ma pozytywny wpływ na tych wszystkich młodych chłopaków – dodaje Teodorczyk.

W zimowych meczach kontrolnych bełchatowskie rezerwy w dużej mierze rywalizowały z zespołami IV ligi. Młodzi piłkarze pokonali Skalnik Sulejów 10:1 i Włókniarz Zelów 4:1, zremisowali 1:1 z Polonią Piotrków Tryb. i 2:2 z Orkanem Buczek oraz przegrali z głównymi faworytami łódzkiej IV ligi, tj. z Wartą Sieradz i RKS Radomsko (oba 0:3). Ponadto „rezerwiści” byli lepsi w grze wewnętrznej od PGE GKS U-19 oraz ograli 6:1 WKS Wieluń i 1:0 GKS Ksawerów (obie drużyny z klasy okręgowej). – Cieszę się, że w tym długim okresie przygotowawczym zrealizowaliśmy wszystko to, co sobie założyliśmy. Wyniki sparingów były sprawą drugorzędną. Traktowaliśmy je jak kolejne jednostki treningowe, w trakcie których chcieliśmy sprawdzić różne warianty gry i zrealizować rozmaite założenia. Bardzo wartościowe były dla nas mecze z IV-ligowcami, z których po analizach wyciągnęliśmy konkretne wnioski – mówi trener Teodorczyk.

W 16. kolejce KEEZA Klasy Okręgowej inaugurującej rundę wiosenną PGE GKS II zagra na stadionie przy ul. Rzecznej 7 Szczercowie z tamtejszą Astorią. Początek derbowego meczu o godz. 15:30. – Jesteśmy gotowi na ten mecz i cieszymy się z faktu, że zapowiada się prawdziwe piłkarskie święto na trybunach – uśmiecha się opiekun górniczych rezerw. – Duża grupa naszej kadry ma za sobą już dwa mecze w Lidze Makroregionalnej U-19. W trakcie rundy, z korzyścią dla Akademii i samych zawodników, będziemy dzielić występy tych chłopaków na dwa fronty – kończy opiekun „dwójki”.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/platne/serwer124745/tmp) in Unknown on line 0