MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Wojewódzkie medale zapaśników

Udostępnij:

Z trzema medalami, w tym jednym złotym, zakończyli swój start w Otwartych Mistrzostwach Województwa Łódzkiego pod patronatem PGE Polskiej Grupy Energetycznej zapaśnicy Akademii GKS Bełchatów. Ten najcenniejszy wywalczył Dawid Januszewski w kat. 48 kg.

12-latek w walce o złoto pokonał starszego o rok Filipa Ganziuka z PTC Pabianice. Dwa pozostałe medale to srebrne krążki, które zawisły na szyjach Kuby Zjawińskiego (kat. 52 kg) i Norberta Szymanka (kat. 68 kg). Pierwszy z nich po porażce z Przemkiem Andrychowskim (Olimpijczyk Radom), w drugiej walce nie dał szans Patrykowi Lewandowskiego (AKS Piotrków Tryb.). Za to Norbert na start przegrał z Kubą Zającem (Olimpijczyk), by następnie pokonać Bruno Wojdalę (AKS Piotrków Tryb.). Cieszy fakt, że młodzi zapaśnicy medale odbierali z rąk srebrnego medalisty olimpijskiego z 1992 r. oraz trzykrotnego zapaśniczego wicemistrza Europy, Piotra Stępnia.

Ponadto w mistrzostwach Akademię reprezentował Aleksander Sałuda (kat. 75 kg). W klasyfikacji drużynowej najlepszy był PTC Pabianice (49 pkt.), drugi Olimpijczyk Radom (40) a trzeci ZKS Radomsko (30). Podopieczni duetu trenerskiego Andrzej Olczyk – Janusz Włastowski zajęli piąte miejsce z 17 punktami. Tego dnia w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 12 w Bełchatowie rywalizowano w 11 kategoriach wagowych.

Akademia GKS Bełchatów pragnie serdecznie podziękować za pomoc w organizacji zawodów Panu Tomaszowi Osowskiemu oraz Stowarzyszeniu Sztab Ratownictwa w Bełchatowie za opiekę medyczną.

Partnerem głównym zawodów było Miasto Bełchatów i Szkoła Podstawowa nr 12. Ponadto partnerem mistrzostw była firma Sempertrans, która ufundowała m.in. nagrody dla wszystkich medalistów mistrzostw. Zawody wsparli również Ośrodek „Kibice Razem” GKS Bełchatów oraz Stowarzyszenie Sympatyków GKS Bełchatów „Torfiorze”. Organizatorem turnieju pod patronatem PGE Polskiej Grupy Energetycznej była Akademia GKS Bełchatów.

Komplet wyników dostępny jest TUTAJ.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna