MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Wspieramy swoich podopiecznych

Udostępnij:

Akademia GKS Bełchatów utworzyła Fundusz Stypendialny. Jest to możliwe dzięki wsparciu PGE Polskiej Grupy Energetycznej. Pierwszym stypendystą został zdobywca Pucharu Polski i brązowy medalista Mistrzostw Polski w zapasach, Filip Kazimierczak.

Młodzieżowy mistrz Polski został pierwszym beneficjentem funduszu, poprzez który Akademia chce wspierać i nagradzać swoich podopiecznych. Te środki będą mogły umożliwić im m.in. dalszy rozwój sportowy, udział w zawodach o randze międzynarodowej i ogólnopolskiej, poprawić codzienną suplementację oraz zakupić indywidualny sprzęt sportowy.

Z czasem z funduszu stypendialnego korzystać będzie więcej osób, co stanie się formą docenienia i motywacji podopiecznych Akademii.  Priorytetem Akademii w dalszym ciągu pozostaje  promowanie i rozwijanie zamiłowania do uprawiania sportu w dwóch wiodących dyscyplinach tj. piłce nożnej i zapasach. Na zajęcia mogą uczęszczać dzieci od 5. roku życia. Celem akademijnych trenerów jest ich rozwój na wielu płaszczyznach, w tym głównie rozwój fizyczny, społeczny i psychiczny.

Rozwój i sukcesy „Kazika” to doskonały sygnał dla osób zainteresowanych przygodą z zapasami. W dalszym ciągu trwa nabór do sekcji zapaśniczej. Uczestnictwo w tych zajęciach może stanowić doskonałe uzupełnienie dla treningu innych sportów walki oraz rozwoju w innych dyscyplinach sportowych.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna.