MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Współpracujemy z Wisłą Płock

Udostępnij:

Z przyjemnością informujemy, że Akademia GKS Bełchatów rozpoczęła współpracę z Akademią Wisły Płock. Dzięki porozumieniu zespoły akademii rozegrały pierwsze mecze towarzyskie.

Współpraca na płaszczyźnie szkoleniowej zakłada cykliczne rozgrywanie gier kontrolnych. Pierwsze z nich miały miejsce w środę na boisku treningowym nr 4. Uczestniczyły w nich zespoły roczników 2010, 2011 i 2012. – Jesteśmy po rozmowach z dyrektorem ds. szkolenia młodzieży w Wiśle Płock, Markiem Brzozowskim. Rozmowy dotyczyły bliższych relacji na linii Bełchatów – Płock w wymiarze sportowym. Pierwsze działania zostały podjęte w stosunku do naszych zespołów z piłki 7 i 9-osobowej. Na początek zaprosiliśmy drużyny Wisły na trójmecz do Bełchatowa. Takie spotkania będą odbywały się częściej zarówno u nas, jak i w Płocku – wyjaśnia Bartłomiej Kondracki, wiceprezes ds. sportowych Akademii GKS Bełchatów.

Dla naszej Akademii to możliwość konfrontacji z akademią z Ekstraklasy. To również dobry wykładnik dla naszych drużyn i trenerów, co do ich pracy względem chociażby zespołu z Mazowsza. Wisła Płock to klub, który w ostatnim czasie sięgnął aż po trzech wychowanków naszego klubu (Damian Michalski, Dawid Kocyła, Kacper Kondracki). To doskonale pokazuje, że nasi zawodnicy mają potencjał, jeśli odchodzą do klubu z wyższej ligi. Powinno to nas napędzać do jak najlepszej pracy. Za to wizja rozwoju klubu z Płocka i mocny nacisk na akademię to dla nas sygnał, że warto przyglądać i konfrontować się z takimi zespołami – dodaje Kondracki.

Przypomnijmy, że Akademia GKS Bełchatów już współpracuje z trzema klubami partnerskimi – polsko-irlandzką Akademią Polskie Orły – Polish Eagles, Football Academy Bełchatów i AP „Soccer” Bełchatów. – Z tymi klubami łączy nas wspólna wizja pracy z młodzieżą i otwartość na wymianę poglądów w aspekcie szkolenia i opracowywania prawidłowej ścieżki rozwoju dla młodych zawodników. Wspólnie dążymy do momentu, w którym nasi piłkarze rozpoczną profesjonalne kariery, zadebiutują na poziomie centralnym i założą koszulkę z orłem na piersi. Pragniemy szkolić wspaniałych piłkarzy, ale również i odpowiedzialnych ludzi . To wspólna praca przy rozwoju przyszłych piłkarzy i budowaniu piłki nożnej w naszych regionach – wyjaśnia z kolei Szymon Serwa, prezes Akademii GKS Bełchatów. Dodaje, że to współdziałanie to także kształtowanie wizerunku Akademii poprzez podejmowanie wzajemnych działań marketingowych, promujących działalność sportową obu stron.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna