MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Wybraliście najlepszych jesienią

Udostępnij:

W listopadzie i grudniu na naszym profilu na Facebook’u wybierano najlepszych zawodników rundy jesiennej w ośmiu drużynach. Pod głosowanie użytkowników serwisu oddano trzech godnych uwagi graczy z danego rocznika, których wcześniej wytypowali trenerzy. Spośród nich wyłoniono tych wyjątkowych, których następnie nagrodziliśmy.

Najlepszym zawodnikiem rundy w PGE GKS II został wybrany napastnik, Bartłomiej Trzeboński. – To była bardzo udana runda w wykonaniu Bartka, który 9 razy cieszył się z gola. Potrafił zadecydować o losach naszych spotkań, zdobywając bramki w ważnych momentach. Doskonałym przykładem tego był gol na 1:0 w spotkaniu ze Stalą Niewiadów, gdzie ruszył z indywidualną akcją i otworzył wynik meczu – opowiada trener rezerw, Adrian Teodorczyk. W zespole PGE GKS U-19 „fejsbukowicze” uznali, że na to miano zasłużył występujący w linii pomocy Dawid Woźniakowski. Jego wybór w praktyce bronią liczby tej rundy, ponieważ Dawid był w trójce najlepszych strzelców zespołu (7 goli) a dodatkowo był najlepszym asystentem, notując aż 14 ostatnich podań. W ten sposób wydatnie pomógł drużynie wywalczyć awans do Ligi Makroregionalnej U-19, w której zagrają w rundzie wiosennej.

Dawid Woźniakowski tuż przed bramką

W głosowaniu na zawodnika rundy rocznika 2005 nagrodzono wyjątkowo dwóch zawodników. W momencie podsumowania tego etapu zabawy przez koordynatora najlepszym wynikiem mógł pochwalić się Jonasz Wiewiórowski (obrońca), przy czym w chwili umownego końca głosowania liderem był Wiktor Retkiewicz (pomocnik). – Cieszy fakt, że nasi podopieczni i sympatycy Akademii tak aktywnie uczestniczyli w tej zabawie. Dlatego mając możliwość nagrodzenia obu z nich, podjęliśmy decyzję, że to uczynimy. Za to na wiosnę postaramy się być już bardziej czujni – uśmiechają się organizatorzy. Obaj zawodnicy jesienią zdobyli łącznie 7 bramek (Wiktor 4, Jonasz 3). Retkiewicz z całej kadry GKS 2005 spędził najwięcej minut na boisku (1214). Wiewiórowski miał w nogach wybiegane 990 minut.

Równie emocjonujące głosowanie miało miejsce podczas wyboru zawodnika PGE GKS 2006. Finalnie wygrał je Adam Łaski, który był zarazem najbardziej wartościowym zawodnikiem tej drużyny jesienią. Ten lewy pomocnik zanotował 5 bramek i 10 asyst, rozgrywając przy tym 1059 na 1260 możliwych minut. W grupie 2007 obserwujący Facebooka Akademii na MVP rundy wybrali Krzysztofa Pazerę. Ten kreatywny pomocnik w 16 występach przebywał na murawie blisko 1000 minut, w tym czasie zdobywając 5 goli i 4 razy asystując przy trafieniach kolegów. – W mojej ocenie jest to zawodnik bardzo dobry technicznie. Jego wyszkolenie indywidualne zasługuje na pochwałę. Charakteryzuje go dobry przegląd pola. Jest to zawodnik wszechstronny, którego mogę wystawić w razie potrzeby w linii ataku, na boku pomocy oraz w środku pola. To typ piłkarza poszukiwanego w wielu zespołach, dobrze współpracującego z kolegami na poszczególnych formacjach – opisuje go trener rocznika, Arkadiusz Tomczyk.

Krzysztof Pazera w akcji

W roczniku 2008 najlepszym zawodnikiem rundy wybrano Antoniego Koszura, który razem z kolegami wygrał grupę w Lidze Okręgowej „Trampkarza”. Jego zespół zwyciężył we wszystkich 10 spotkaniach. zdobywając w nich aż 73 (!) bramki i tracąc tylko jedną. Sam Koszur miał udział przy 10 trafieniach (5 goli, 5 asyst). Jego dobra postawa zwróciła uwagę selekcjonerów kadry U-14 ŁZPN, którzy powołali go do kadry na mecz z reprezentacją Lubelskiego ZPN (wygrana 3:0). W głosowaniu dotyczącym PGE GKS 2009 wygrał obrońca Kacper Woszczyk. – Cieszę się, że Kacper systematycznie robi postępy i jest ważnym elementem zespołu. Zauważalna jest poprawa jego umiejętności indywidualnych oraz dobra współpraca z kolegami, która zaowocowała tym, że od tego sezonu nosi opaskę kapitańską – opisuje swojego podopiecznego trener rocznika, Filip Polak. Jako zespół zanotowali świetną jesień, w trakcie której zdobyli komplet punktów i mieli godny pochwały bilans bramkowy (66:7).

Z kolei pierwsze głosowanie dotyczyło rocznika 2010. W tej grupie spośród kandydatów na MVP wybrano Kacpra Niewiadomskiego, najczęściej występującego na pozycji ofensywnego środkowego pomocnika. Ten 11-latek reprezentował razem z kolegami Akademię w rozgrywkach drużyn o rok starszych, gdzie w swojej grupie uplasowali się na trzecim miejscu (14 pkt.) tracąc punkt do drugiego i dwa „oczka” do pierwszego miejsca. – Cechuje go bardzo dobre panowanie nad piłką oraz gra „jeden na jeden” z przeciwnikiem. Bardzo dobrze odnajduje się we współpracy z kolegami, będąc często asystentem przy ich golach – mówi Damian Chojka, szkoleniowiec rocznika.

Akademia GKS Bełchatów dziękuje partnerom zabawy, którymi byli GKS „Bełchatów” S.A., Ośrodek „Kibice Razem” GKS Bełchatów, Stowarzyszenie Sympatyków GKS Bełchatów „Torfiorze”, bełchatowski oddział Kina Helios Polska oraz restauracja „Da Grasso” Bełchatów.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna