MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Wygrana bitwa trampkarzy w Zgierzu

Udostępnij:

W meczu 3. kolejki II Ligi Wojewódzkiej Trampkarzy C1 biało-zielono-czarni stoczyli zaciętą bitwę na boisku Boruty Zgierz. Autorem zwycięskiego gola był Franciszek Pietrzak, choć należy podkreślić znakomitą i ambitną postawę całej drużyny GKS U-15, która zostawiła serce na boisku.

Spotkanie rozgrywane było w trudnych warunkach, przy obficie padającym deszczu, a bełchatowianom przyszło mierzyć się z szybkim i agresywnym rywalem, który w poprzednich meczach napsuł sporo krwi Włókniarzowi Pabianice i Warcie Sieradz. Mimo grząskiej murawy podopieczni duetu trenerskiego Adam Paluszek – Arkadiusz Tomczyk zagrali mądrą i dojrzałą piłkę, umiejętnie przeciwstawiając się Borucie. Od pierwszego gwizdka sędziego Rafała Siecha pokazali, że interesuje ich wyłącznie komplet punktów. Dość szybko objęli prowadzenie, którego nie oddali do samego końca. Skromna wygrana 1:0 po bramce Franciszka Pietrzaka było w pełni zasłużone. Cały zespół włożył w ten mecz ogromne serce, zostawiał wiele zdrowia, a nawet… wybitego zęba.

– Przed sezonem umówiliśmy się z drużyną na ciężką pracę. Jak się okazało potencjał ludzki zespołu mamy naprawdę spory. Jesienią chłopcy zmiażdżyli konkurencję w lidze okręgowej, a baraż wygrali stosunkiem bramek 17:0. Teraz wygrali dwa pierwsze mecze w II lidze wojewódzkiej i co najważniejsze, uwierzyli w siebie. Ich codzienna praca wykonywana na treningach przynosi efekty. To bardzo cieszy. Z dumą obserwuję, z jak ogromnym zaangażowaniem podchodzą do meczów i zajęć wykonywanych w trakcie tygodnia. Na boisku tworzą prawdziwy monolit, który jeszcze wiele może osiągnąć. – podsumował ostatnie wyniki trener Adam Paluszek.

„Brunatni” po trzech kolejkach II LW C1 zajmują fotel lidera z kompletem punktów i stosunkiem bramek 6:1. Najbliższy mecz ligowy rozegrają 16 kwietnia o godz. 13:00 w Bełchatowie, a ich przeciwnikiem będzie Ceramika Opoczno.

Boruta Zgierz – PGE GKS U-15 0:1 (0:1)
Bramka: Franciszek Pietrzak 6

Skład GKS: Fryderyk Ochap – Alan Rosiński, Jan Gruszka, Mateusz Bystry (78. Vladislav Babkov), Milan Latocha – Franciszek Pietrzak, Mikołaj Pawełoszek, Kacper Papuga (60. Bohdan Babkov), Jonasz Albert, Igor Gawin (60. Filip Dziewięcki) – Paweł Follmann (40. Błażej Witczak).

Trenerzy: Adam Paluszek i Arkadiusz Tomczyk

W pozostałych spotkaniach 3. kolejki Ligi Wojewódzkiej Trampkarzy C1 (gr. 1) zanotowano następujące rezultaty:

Ceramika Opoczno – Warta Sieradz 2:4
Andrespolia Wiśniowa Góra – Włókniarz Pabianice 4:2
Pilica Tomaszów Maz. – Widzew TMRF (nie odbył się)