MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Wygrana z Widzewem dająca mistrzostwo

Udostępnij:

Dla PGE GKS Bełchatów 2006 był to absolutnie najważniejszy mecz w sezonie, bowiem zwycięstwo nad Widzewem Łódź zapewniało naszej drużynie – na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek – mistrzostwo I Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych. Sukces nie przyszedł łatwo, ale był zasłużony i młodzi giekaesiacy wrócili z Łodzi z kompletem punktów oraz mistrzowską koroną!

Mecz rozgrywany na obiekcie przy ul. Małachowskiego w Łodzi od początku nie był dla naszej drużyny łatwy. Gospodarze, którzy mieli realne szanse na zajęcie pierwszego miejsca w tabeli, starali się narzucić swój styl gry. Jednak to podopieczni duetu trenerskiego Bartłomiej Kondracki – Mikołaj Grzelak, jako pierwsi mogli wyjść na prowadzenie. Niestety Jakub Krawętek nie wykorzystał rzutu karnego. Do przerwy był bezbramkowy remis.

Po zmianie stron giekaesiacy zmienili nieco sposób gry, czego efektem były gole strzelone przez Bartosza Pietruszkę i Mikołaja Błaszczyka. W końcówce Widzew zdobył kontaktową bramkę, która spowodowała lekką nerwowość w szeregach naszej drużyny. Mimo to, końcowy rezultat spotkania był korzystniejszy dla biało-zielono-czarnych, którzy wygrywając 2:1 zapewnili sobie mistrzostwo I Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych. BRAWO!

W ostatniej 14. kolejce bełchatowianie, już jako nowo mianowani mistrzowie gościć będą u siebie przedostatnią w tabeli Ceramikę Opoczno, a mecz ten rozegrany zostanie we wtorek o godz. 11:00.

Widzew Łódź – PGE GKS Bełchatów 2006 1:2 (0:0)
Bramki dla GKS: Bartosz Pietruszka 62. (asysta Aleksy Jóźwik), Mikołaj Błaszczyk 71.

Skład PGE GKS 2006: Michał Jajus – Jakub Szczepański (80. Oskar Golec), Artiom Syreishchykov, Jakub Krawętek, Bartosz Stańdo, Adam Łaski (85. Jan Nowak), Aleksy Jóźwik, Anotni Eksman (55.Aleksander Skrobek), Bartosz Pietruszka (88. Adam Maciński), Wojciech Sewerynek, Adrian Golec (46. Mikołaj Błaszczyk)

Na ławce pozostali: Aleksander Świderski, Wiktor Kaczmarek

Trenerzy: Bartłomiej Kondracki i Mikołaj Grzelak

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/platne/serwer124745/tmp) in Unknown on line 0