MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Wyróżnienia i nagrody dla reprezentantów Akademii

Udostępnij:

Prezydent Miasta Bełchatowa Mariola Czechowska przyznała nagrody sportowe, które w ramach Inauguracji Roku Sportowego otrzymali zawodnicy oraz trenerzy bełchatowskiego sportu. W gronie wyróżnionych znaleźli się przedstawiciele Akademii GKS Bełchatów.

Uroczystość odbyła się 24 listopada w Miejskim Centrum Kultury i była doskonałą okazją do tego, aby podziękować wszystkim osobom działającym na rzecz sportu i jego rozwoju w Bełchatowie. Nagrody przyznane zostały 44 osobom. Wśród nich znalazło się 35 sportowców, m.in. lekkoatleci, tenisiści, zawodnicy sztuk walki, koszykarze oraz przedstawiciele innych dyscyplin. Wyróżnieni mają na swoim koncie wiele osiągnięć, w tym m.in. medale Mistrzostw świata, Europy i Polski oraz lokalnych olimpiad i turniejów. W gronie nagrodzonych sportowców, drugi rok z rzędu znalazł się m.in. reprezentant Akademii GKS Krzysztof Brezyna, uprawiający tenis ziemny na wózkach. Nasz zawodnik wrócił niedawno z podwójnym brązowym medalem z Halowych Mistrzostw Polski.

Podobnie, jak w latach poprzednich, prezydent przyznała także nagrody dla trenerów. To bowiem dzięki ich pracy i cennym wskazówkom, młodzi bełchatowscy sportowcy mogą pochwalić się znaczącymi sukcesami. Za wybitne osiągnięcia trenerskie wyróżniony został, m.in. członek sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny GKS Bełchatów, Adrian Teodorczyk – za wkład w rozwój piłki nożnej w Bełchatowie. Doceniona została również praca na rzecz upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży, którą od ponad czterech dekad wykonuje trener Zygmunt Łuszcz (na zdjęciu).

Przede wszystkim ogromne podziękowania dla wszystkich zawodników, rodziców oraz trenerów. Za to, że pokazujecie swój ogromny sportowy potencjał. Także na arenach międzynarodowych i w ten sposób promujecie nasze miasto. Zdajemy sobie sprawę, że aby osiągnąć takie sukcesy, jak Wasze, trzeba na treningach dać z siebie wszystko. Dlatego w imieniu pani prezydent Marioli Czechowskiej oraz nas wszystkich, ogromnie za to dziękuję. Jednocześnie życzę dużo zdrowia, samozaparcia i konsekwencji w dążeniu do wszystkich sportowych celów. Kolejnych tak fantastycznych sukcesów. – powiedział podczas uroczystości wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sportowych sukcesów i medali.

Fot. Miasto Bełchatów

Mecenasem Bełchatowskiego Sportu jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/platne/serwer124745/tmp) in Unknown on line 0