MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Wyszarpany remis rezerw

Udostępnij:

PGE GKS II Bełchatów w drugim wiosennym spotkaniu KEEZA Klasy Okręgowej zremisował 1:1 z trzecią w tabeli Pilicą Przedbórz. Bełchatowianie bramkę wyrównującą zdołali zdobyć grając w osłabieniu.

Drużyna rezerw po ubiegłotygodniowym remisie w Szczercowie osunęła się w ligowej tabeli na czwartą pozycję. Ten wynik wykorzystała Pilica Przedbórz, która wyprzedziła bełchatowian z przewagą punktu. Giekaesiacy mieli tym samym za cel przywrócić stan z początku rundy, kiedy to byli wyżej w tabeli od sobotniego rywala.

Jednak to goście z Przedborza objęli prowadzenie w 23. minucie, kiedy to po strzale z rzutu wolnego piłka wylądowała w bramce strzeżonej przez Mateusza Wolankiewicza. Gospodarze odpowiedzieli groźną główką Mateusza Kempskiego. Po zmianie stron zespół rezerw stracił środkowego obrońcę, po tym jak w 55. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką, ukarany został Jarosław Trzeboński. Mimo tego osłabienia podopieczni Adriana Teodorczyka przeważali i dążyli do zdobycia bramki wyrównującej. Udało im się to w 73. minucie. Indywidualnie lewą stroną boiska ruszył Marcel Żegota. Mijając obrońców przedostał się w pole karne, finalizując akcję strzałem po ziemi. Bramkarz Pilicy sparował strzał przed siebie, gdzie czujny był Ernest Kurzawa i skierował futbolówkę do siatki. Warto odnotować jeszcze groźne próby Bartłomieja Trzebońskiego, który na różne sposoby starał się pokonać golkipera z Przedborza.

Po rozegraniu 17 spotkań w piotrkowskiej Klasy Okręgowej zespół rezerw zajmuje czwartą pozycję, mając w dorobku 34 punkty (bramki 53-18. W 18. kolejce sezonu 2021/22 (2 kwietnia, godz. 16:00) PGE GKS II zmierzy się w na wyjeździe z Ceramiką Opoczno, która jest wiceliderem rozgrywek.

PGE GKS II Bełchatów – Pilica Przedbórz 1:1 (0:1)
Bramka dla GKS: Ernest Kurzawa 73. (as. Marcel Żegota)

Czerwona kartka dla GKS II: Jarosław Trzeboński 55. (druga żółta)

PGE GKS II: Mateusz Wolankiewicz (46. Szymon Malicki) – Sebastian Ochocki, Stanisław Wenus, Jarosław Trzeboński, Norbert Stefaniak (61. Marcel Żegota, 86. Szymon Czyżewski) – Mikołaj Grzelak, Bartłomiej Tomski (46. Szymon Sarnik), Jeremiasz Góralczyk, Damian Michalak (71. Ernest Kurzawa), Bartłomiej Trzeboński – Mateusz Kempski

Trenerzy: Adrian Teodorczyk, Zygmunt Łuszcz, Krystian Paprocki

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna