MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Zapaśnicze medale na Mistrzostwach Województwa

Udostępnij:

Około 120 młodych zawodników wzięło udział w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w zapasach w stylu klasycznym, z których trzech reprezentantów Akademii GKS Bełchatów wróciło z medalami. Wydarzenie odbyło się na Hali Powiatowej w Radomsku.

W sobotni poranek 11 marca – 12 drużyn z różnych stron Polski, m. in. z Rudy Śląskiej, Piotrkowa Trybunalskiego, Łodzi oraz Zgierza przybyło do Radomska na wojewódzkie mistrzostwa. Wśród nich nie mogło zabraknąć również reprezentantów Akademii GKS Bełchatów. Łącznie w zawodach wzięło udział 14 klubów. Mistrzostwa przebiegały pod patronatem Prezydenta Miasta Radomska – Jarosława Ferenca i Starosty Beaty Pokory.

Zapaśnicy współzawodniczyli w dwóch kategoriach: młodzików i kadetów. Najlepszym uczestnikom wręczono pamiątkowe medale, dyplomy i puchary. W zawodach wystartowało trzech zawodników naszej Akademii: Norbert Szymanek zajął pierwsze miejsce w kategorii wag. 75 kg, a Dawid Januszewski (waga 62 kg) i Piotr Janowski (waga 48 kg) zajęli miejsca trzecie.

Najlepszymi zawodnikami w klasyfikacji drużynowej byli PTC Pabianice. Drugie miejsce wywalczył zespół AKS z Piotrkowa Trybunalskiego, a trzecie miejsce na podium zajęli zawodnicy ZKS Radomsko.

– Start uważam za udany, choć czujemy lekki niedosyt w związku z występem Dawida, gdzie mały błąd kosztował go przegraną walkę przy remisie, co zamknęło mu drogę do pojedynku o złoto. Bardzo dobrze zawalczył Piotr mimo, że był najmłodszym zawodnikiem tej grupy wiekowej. On cały czas zdobywa doświadczenie. Znakomicie zaprezentował się również Norbert, który zdobył złoto. Przed nami dalsza praca na treningach i przygotowania do majowych mistrzostw polski do 15 lat. – podsumował występ młodych adeptów zapasów trener koordynator Andrzej Olczyk.

Wielkie brawa dla wszystkich naszych wojowników!