MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Zapaśnicze medale

Udostępnij:

Zapaśnicy Akademii GKS Bełchatów zdobyli siedem medali na Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w stylu klasycznym, które odbyły się w Zgierzu.

Najcenniejszy medal koloru złotego wywalczył w kat. 52 kg Jakub Zjawiński. Na drugim stopniu podium stanęli Dawid Januszewski (kat. 48 kg), Bartosz Włodarczyk (kat. 62 kg) i Piotr Janowski (kat. dzieci, 39 kg). Brązowe medale wywalczyli Norbert Szymanek i Tymoteusz Stemplewski (kat. 75 kg) oraz Jakub Stasiak (kat. 85 kg).

Liczyłem po cichu na złoty medal Bartosza, aktualnego mistrza Polski szkół. Niestety przebyta, długotrwała kontuzja kolana spowodowała, że dziś pomimo ambicji zdołał wywalczyć drugie miejsce – opowiada trener sekcji zapaśniczej, Janusz Włastowski.

Tego dnia w Zgierzu naszą Akademię reprezentowali również Ksawery Bitner, Maciej Chojnacki, Michał Błaszczyk, Krystian Grzyb. Łącznie w mistrzostwach startowało 216 zawodników, stoczono 336 walk.