MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Zapowiedź turnieju „Bełchatów Cup 2022”

Udostępnij:

Akademia GKS Bełchatów zaprasza do kibicowania naszym drużynom podczas turnieju piłkarskiego „Bełchatów Cup 2022”, który w ten weekend odbędzie się w Bełchatowie. Wezmą w nim udział uzdolnieni piłkarze urodzeni w 2013 roku oraz młodsi. Rozgrywki toczyć się będą na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej, a patronat nad wydarzeniem objęła Polska Grupa Energetyczna.

Sobotni turniej odbywać się będzie z udziałem 16 drużyn. Wśród zespołów biorących udział w rywalizacji będą: AP Reissa Kępno, BE A STAR FOOTBALL Wilczki Warszawa, Beniaminek Radom, FC Wrocław Academy, Football Academy Bełchatów, ŁKS Łódź, Młode Talenty Toruń, Młody Widzew, Mundialito Grójec, Pogoń Zduńska Wola, Radomiak Radom, Sportowa Częstochowa, Wisła Płock, Wisełka Fordon Bydgoszcz oraz dwa zespoły PGE GKS Bełchatów.

Młodzi piłkarze rozpoczną swoje zmagania w sobotę o godz. 9:00. Zespoły rywalizować będą w siedmioosobowych składach, przy czym kadra danej drużyny liczyć może 12 zawodników + 2 trenerów. Każdy mecz trwać będzie 20 minut, a drużyny rozegrają po sześć takich spotkań w systemie „każdy z każdym”. Najpierw po rozegraniu trzech spotkań eliminacyjnych, kolejne trzy mecze odbędą się w tzw. grupach finałowych, czyli w „Lidze Mistrzów” rywalizować będą zespoły z 1. miejsc, w „Lidze Europy” drużyny z 2. pozycji, w „Lidze Konferencji” te, które zajęły 3. pozycję, zaś w „Ekstraklasie” ekipy, które zakończą grupy eliminacyjne na 4. miejscu.

Turniej zakończy się wręczeniem dyplomów dla każdej z drużyn, statuetek dla najlepszych zawodników z poszczególnych zespołów oraz pamiątkowych medali.

Współorganizatorami turnieju wraz z naszą Akademią są: Miasto Bełchatów, Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie, a patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Polska Grupa Energetyczna.

Zachęcamy aby w tym dniu rodzice, dziadkowie, przyjaciele i całe rodziny wspierały w sportowej rywalizacji młodych adeptów piłki nożnej. Emocji z pewnością nie zabraknie!

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna