MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Zaproszenie na Narodowy Puchar Polski w tenisie na wózkach

Udostępnij:

W nadchodzący weekend (12-13 sierpnia) serdecznie zachęcamy do odwiedzenia Miejskich Kortów Tenisowych w Bełchatowie, gdzie rozegrany zostanie Narodowy Puchar Polski w tenisie ziemnym na wózkach, organizowany przez Fundację Akademia GKS Bełchatów oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Udział w turnieju zapowiedziało 14 zawodników, w tym m.in. reprezentanci Polski, pochodzący z Poznania, Szczecina czy Płocka. Wśród uczestników na korcie zobaczymy również zawodnika naszej Akademii, Krzysztofa Brezynę, srebrnego medalistę ostatnich Mistrzostw Polski w grze podwójnej.

Rozpoczęcie turnieju głównego zaplanowano na sobotę (12 sierpnia) na godzinę 10:00. Pięć godzin później ruszy turniej pocieszenia. Zakończenie sobotnich rozgrywek przewidziano na godzinę 18:00. Z kolei w niedzielę (13 sierpnia) o godzinie 10:00 dojdzie do spotkań półfinałowych i finałowych.

Głównym organizatorem Narodowego Pucharu Polski w tenisie ziemnym na wózkach są: Fundacja Akademia GKS Bełchatów oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, współorganizatorami Polski Związek Tenisowy oraz Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie. Honorowy Patronat nad turniejem objęła prezydent Miasta Bełchatowa Mariola Czechowska.