MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Zawodnicy rezerw zgłoszeni do 2 ligi

Udostępnij:

Dwaj 18-letni zawodnicy PGE GKS II Bełchatów – obrońca Stanisław Wenus i napastnik Bartłomiej Trzeboński – zostali zgłoszeni w środę przez GKS Bełchatów do rozgrywek eWinner 2 ligi.

Pierwszy z nich to typowy środkowy obrońca. Za to Trzebońskiego można określić mianem zawodnika uniwersalnego. Grał w linii ataku poprzez występy na prawej pomocy i prawej obronie.

W trwającym sezonie 2021/22 obaj zawodnicy są podstawowym wyborem duetu trenerskiego PGE GKS II, Adrian Teodorczyk – Zygmunt Łuszcz. Wenus dotychczas wystąpił w 12 spotkaniach (8 w KEEZA Klasie Okręgowej, 2 w okręgowym Pucharze Polski, 2 w ligach juniorskich), w których zdobył 3 bramki. Spędził na boisku 695 minut. Z kolei Trzeboński reprezentował górnicze rezerwy w 10 meczach (8 liga, 2 PP), strzelając 6 bramek i notując 4 asysty. Łącznie zagrał przez 759 minut.

Za to w ubiegłym sezonie 18-latkowie zagrali łącznie w 76 spotkaniach! Młody defensor wystąpił w koszulce GKS w 41 meczach, z czego 31 gier to były mecze lig juniorskich i 10 klasy okręgowej (łącznie 2887 minut). Za to Bartłomiej wystąpił w 35 grach, z czego 17 to pojedynki ligowe, 4 pucharowe i 14 w rozgrywkach młodzieżowych. Strzelił w nich 16 goli i zaliczył 10 asyst.

Pragniemy przypomnieć, że w kadrze GKS Bełchatów na sezon 2021/22 jest siedmiu zawodników z drużyn młodzieżowych Akademii: Kewin Komar, Kamil Mizera, Mateusz Kempski, Kacper Sionkowski, Oskar Przywara, Hubert Jakubiec i Jakub Miarka.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna