MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Zdalne zajęcia Akademii

Udostępnij:

Trwa drugi tydzień pracy on-line w Akademii GKS Bełchatów. Trenerzy w różny sposób próbują aktywizować swoich podopiecznych.

W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną do 18 kwietnia 2021 r. zawieszone są grupowe treningi dzieci i młodzieży w obu naszych sekcjach. Mimo to realizowany jest plan działań nakreślony przez trenera przygotowania motorycznego Marcina Sochackiego oraz koordynatorów dwóch bloków szkoleniowych w Akademii, Adriana Teodorczyka i Bartłomieja Kondrackiego. W najmłodszych rocznikach dominują aspekty motoryczne oraz zadania z zakresu czucia piłki.

Cieszę się, że chłopcy nie stracili zapału do pracy i mam z kim pracować w trakcie łączeń on-line. Sam też jestem aktywny, głównie gdy mam do zaprezentowania ćwiczenia na rozgrzewce. Następnie wykonuje je razem z nimi i wspólnie liczymy liczbę powtórzeń – opowiada Mikołaj Grzelak, trener zespołu PGE GKS 2012. – Na koniec każdego dnia pracy chłopcy dokonują samooceny zmęczenia. Dodatkowo próbujemy wprowadzać im elementy wewnętrznej rywalizacji, w których głównym elementem pozostaje piłka – dodaje.

Sportowe współzawodnictwo prowadzone jest także w grupie rocznika 2009. – Zaproponowałem chłopakom, że za dodatkowe aktywności będą mogli zdobyć punkty do tabeli. Nagradzamy np. bieganie, jazdę na rowerze. Podoba mi się, że dzieci zaktywizowały też swoich rodziców, którzy ruszają się razem z nimi. Patrząc na ich działania, nie mogę być gorszy i z entuzjazmem pokonuje kilometry na rowerze – śmieje się trener PGE GKS 2009, Filip Polak.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna