MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Złote medale zapaśników na Mistrzostwach Województwa

Udostępnij:

W sobotę (4 lutego) w Hali Sportowej MOSiR w Zgierzu na ul. Wschodniej odbyły się zawody zapaśnicze o Mistrzostwo Województwa Młodzików w stylu klasycznym i wolnym. Dwóch reprezentantów Akademii GKS Bełchatów wywalczyło podczas turnieju złote medale.

Był to pierwszy start naszych zapaśników w 2023 roku. W zawodach wzięło udział około 150 zawodników – dziewcząt i chłopców, urodzonych w latach 2009-2011. Organizatorami 1 Turnieju Mistrzostw Młodzików było Zgierskie Towarzystwo Atletyczne, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Łódzka Federacja Sportu w Łodzi oraz Łódzki Związek Zapaśniczy. Emocjom nie było końca.

Po zważeniu uczestników, o godzinie 10:45 nastąpiło uroczyste otwarcie mistrzostw, a od godz. 11:00 trwały już walki. Rywalizacja wśród chłopców odbywała się w dwunastu kategoriach wagowych, tj. od 32-35 do 100 kg bez tolerancji. W zawodach wystartowało trzech zawodników naszej Akademii: Piotr Janowski (kategoria 48 kg), Dawid Januszewski (62 kg) i Norbert Szymanek (75 kg). Pierwszy z nich w ostatecznym rozrachunku zajął 5. miejsce, dwóch pozostałych wygrało wszystkie pojedynki, stając na najwyższym stopniu podium!

Dawid Januszewski, bezapelacyjnie pokonał w finale Kornela Kowalskiego z AKS Piotrków Tryb., natomiast Norbert Szymanek wygrał w pojedynku o złoto z Marcelem Furmankiewicziem z PTC Pabianice.

– Jestem zadowolony z dobrej pracy, jaką wykonali moi podopieczni. To zaowocowało wygranymi Dawida i Norberta w kategoriach 62 i 75 kg. Mały niedosyt mamy po walkach Piotra, ale był to jego pierwszy start w tej grupie wiekowej. Był najmłodszym uczestnikiem walk w kategorii 48 kg, mimo to do medalu zabrakło niewiele. Zaprezentował się z dobrej strony i myślę, że już niedługo będzie zdobywał medale w tej grupie. – podsumował występ młodych adeptów zapasów trener koordynator Andrzej Olczyk.

Kolejnymi zawodami, w których Akademia GKS Bełchatów weźmie udział będzie Puchar Polski seniorów w Radomiu, który odbędzie się w dniach 18-19 lutego. Wystąpi na nim Mateusz Osowski.

Akademia GKS Bełchatów zaprasza do sekcji zapaśniczej dzieci i młodzież od 6. roku życia. Treningi odbywają się w trybunie północnej stadionu przy ul. Sportowej 3 od poniedziałku do czwartku w godz. 17 – 18:30.