MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Zwycięska szarża PGE GKS II w pierwszej połowie

Udostępnij:

Od zasłużonego zwycięstwa rundę rewanżową piotrkowskiej KEEZA Klasy B rozpoczęli „rezerwiści” GKS-u, którzy po trafieniach Dominika Retkiewicza, Oliwiera Urbaniaka i Adama Łaskiego pokonali u siebie Ruch Chrzanowice 3:0. Wszystkie bramki padały jeszcze w pierwszej połowie.

Już w 2. minucie bramkarza przyjezdnych strzałem głową próbował zaskoczyć Adam Łaski. 60 sekund później odpowiedzieli goście, gdy po stracie piłki w środku pola Dominik Ścigalski przymierzył w lewy dolny róg bramki GKS-u, a skuteczną interwencją popisał się Jarosław Nowak. Kwadrans później wynik spotkania otworzył kapitan „Brunatnych”, Dominik Retkiewicz, który technicznym strzałem z pola karnego zaskoczył bramkarza Ruchu, trafiając przy dalszym słupku. Od 18. minuty było 1:0. Równo dziesięć minut później faulowany w polu karnym był Oliwier Urbaniak, a przewinienie kapitana gości, Huberta Migalskiego arbiter prolongował decyzją o przyznaniu naszej drużynie rzutu karnego. Wtedy do piłki ustawionej jedenaście metrów od celu podbiegł… golkiper GKS-u, Jarosław Nowak! Niestety jego strzał okazał się zbyt lekki, przez co jego vis-à-vis w bramce Ruchu odbił piłkę, do której (na szczęście!) jako pierwszy dopadł Urbaniak, naprawiając błąd kolegi. Było 2:0. Chwilę przed przerwą padła jeszcze jedna bramka dla „Brunatnych”. Na listę strzelców wpisał się Łaski, umiejętnie wykorzystując podanie Urbaniaka i z bliskiej odległości posyłając piłkę do siatki. Wynik w pierwszej części gry mógł być jeszcze okazalszy, ponieważ giekaesiacy oddali kilka groźnych strzałów, m.in. uderzenie Maksymiliana Przebierały z 24. minuty.

Po zmianie stron i czterech roszadach w drużynie GKS-u tempo gry spadło i kibice nie oglądali już tylu okazji, co w pierwszej połowie. Najciekawsze sytuacje miały miejsce w 66. i 68. minucie. Najpierw Urbaniak obsłużył podaniem Grzegorza Tomczyka, a ten trafił piłką w słupek. Dwie minuty później uderzał Mikołaj Krzysztofik, a bramkarza Ruchu musiał ratować kapitan gości, wybijając piłkę z linii bramkowej. Na próbę z dystansu w 77. minucie zdecydował się jeszcze Eryk Wiśniewski, ale podobnie jak przy sytuacji Urbaniaka z 82. minuty – skuteczna obrona na linii zapobiegła zmianie wyniku. Ostatnia bramkowa akcja tego spotkania miała miejsce trzy minuty przed końcem, kiedy Wiktor Klauz przymierzył futbolówką w słupek. Ostatecznie wynik z pierwszej połowy pozostał bez zmian, co przyniosło drugiej drużynie GKS-u komplet punktów.

Po 10. kolejkach piotrkowskiej KEEZA Klasy B, „Brunatni” z dorobkiem 24 punktów, zajmują trzecime miejsce w tabeli, tracąc po jednym „oczku” do dwóch drużyn z Tomaszowa Mazowieckiego: Lechii II oraz Mazovii. Następny mecz podopieczni trenera Zygmunta Łuszcza rozegrają za dwa tygodnie, a ich rywalem będzie Czartoria Ręczno.

PGE GKS II – Ruch Chrzanowice 3:0 (3:0)
Bramki GKS: Dominik Retkiewicz 18 (as. Adam Łaski), Oliwier Urbaniak 28, Adam Łaski 41 (as. Oliwier Urbaniak)

Skład GKS: Jarosław Nowak – Wiktor Klauz, Jonasz Wiewiórowski (46. Dawid Kmiecik), Maksymilian Przebierała, Eryk Wiśniewski – Jakub Grałka (46. Mikołaj Krzysztofik), Aleksy Jóźwik (46. Grzegorz Tomczyk), Dominik Retkiewicz, Kacper Frączyk – Oliwier Urbaniak, Adam Łaski.

Trener: Zygmunt Łuszcz

W pozostałych meczach 10. kolejki KEEZA piotrkowskiej Klasy B padły następujące rezultaty: