MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Zwycięstwo 7:1 GKS U-19

Udostępnij:

PGE GKS U-19 po raz trzeci cieszył się ze zwycięstwa w Lidze Makroregionalnej. W czwartkowe popołudnie bełchatowianie pokonali wysoko MOSP Białystok (7:1), a pięciokrotnie z trafienia cieszył się Mateusz Kempski.

Giekaesiacy byli faworytem tego spotkania, lecz musieli to jeszcze udowodnić na boisku. Już w 6. minucie po raz pierwszy białostockiego golkipera pokonał Mateusz Kempski, który dziewięć minut później podwyższył na 2:0. Tuż przed przerwą prawą stroną boiska pomknął Szymon Czyżewski. Mijając obrońcę wpadł w pole karne, gdzie umiejętnie wycofał piłkę do Jeremiasza Góralczyka. Środkowy pomocnik GKS U-19 pewnym strzałem po ziemi zwiększył prowadzenie do trzech bramek.

Po przerwie piłkarze MOSP zdobyli bramkę honorową, na którą udało się szybko odpowiedzieć podopiecznym Dawida Ciupińskiego. W 56. minucie bardzo efektownym lobem popisał się „Kempes”. Pięć minut potem do siatki gości trafił Filip Kwiecień, który chwilę wcześniej zameldował się na placu gry. Za to w 81. Kempski ustalając wynik na 7:1 ponownie uczynił to w spektakularny sposób. Tym razem precyzyjną 'wcinką’ z szesnastki skierował futbolówkę w 'okienko’. Tego dnia przy jego golach asystowało tylko dwóch zawodników – Mateusz Miarka i Oskar Przywara.

Było to trzecie zwycięstwo PGE GKS U-19 w Lidze Makroregionalnej, który po rozegraniu sześciu spotkań ma na koncie 11 punktów (3 zwycięstwa, 2 remisy). Już we wtorek (19.04) o godz. 15:00 giekaesiacy zagrają u siebie w meczu zaległym z Huraganem Morąg.

PGE GKS U-19 – MOSP Białystok 7:1 (3:0)
Bramki dla GKS U-19: Mateusz Kempski 6., 15., 49., 56. i 81. (as. Oskar Przywara 2, Mateusz Miarka 3), Jeremiasz Góralczyk 45. (as. Szymon Czyżewski), Filip Kwiecień 61.

PGE GKS U-19: Wolankiewicz – Ochocki (46. Frączyk), Szczepaniak, Rubajczyk (46. Bartkiewicz), Kurzydlak, Sarnik (60. Rygała), Kurzawa (60. Kmiecik), Góralczyk (60. Kwiecień), Przywara (46. Miarka), Kempski, Czyżewski

Trenerzy: Dawid Ciupiński, Adam Paluszek i Marcin Sochacki