MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Zwycięstwo w ostatniej minucie

Udostępnij:

Gol Mateusza Kempskiego w doliczonym czasie gry zapewnił PGE GKS U-19 zwycięstwo w niedzielnym meczu Ligi Makroregionalnej z Ursusem Warszawa.

Podobnie jak przed tygodniem w meczu ze Stomilem Olsztyn bełchatowianie jako pierwsi cieszyli się ze zdobytej bramki. W 2. minucie Mateusz Kempski piętką po podaniu Oskara Przywary pokonał warszawskiego bramkarza. Giekaesiacy utrzymali ten korzystny wynik do 10. minuty, kiedy to w 60 sekund stracili dwa gole. Wraz z upływem czasu podopieczni Dawida Ciupińskiego nieustanie dążyli do wyrównania, lecz ta sztuka udała im się dopiero po zmianie stron. Wynik meczu na 2:2 zmienił celnym strzałem Marcel Żegota. W 71. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Szymon Sarnik, co tylko spotęgowało emocje na finiszu spotkania. Napór gospodarzy został nagrodzony w 95. minucie, po tym jak po raz drugi tego popołudnia piłkę do siatki skierował „Kempes”.

Ósme zwycięstwo PGE GKS U-19 w Lidze Makroregionalnej sprawia, że zespół z dorobkiem 26 punktów w dalszym ciągu utrzymuje kontakt z liderującą Escolą Warszawa (strata dwóch pkt.). W 12. kolejce giekaesiacy pojadą do Morgą na spotkanie z Huraganem (piątek, godz. 11:00).

PGE GKS U-19 – Ursus Warszawa 3:2 (1:2)
Bramki dla GKS U-19: Mateusz Kempski 2. i 90. (as. Przywara, Bartkiewicz), Marcel Żegota 50.

PGE GKS U-19: Retyk – Ochocki, Wenus, Trzeboński Jarosław, Stefaniak (75. Kępniak), Przywara, Kmiecik (46. Bartkiewicz), Kwiecień (46. Tomski), Sarnik (70. Miarka), Czyżewski (46. Żegota), Kempski

Trenerzy: Dawid Ciupiński i Adam Paluszek