MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Zwycięstwo w Piotrkowie

Udostępnij:

PGE GKS II Bełchatów szczęśliwie odwrócił losy sobotniego spotkania w Piotrkowie Trybunalskim. Bełchatowianie przegrywali do przerwy z Concordią, by po zmianie stron strzelić trzy bramki i dopisać do ligowego dorobku trzy punkty.

Gospodarze objęli prowadzenie w 39. minucie, pokonując z bliska interweniującego Szymona Malickiego. Przerwa pomiędzy połowami pozwoliła drużynie rezerw GKS Bełchatów na męską rozmowę, czego efekt oglądaliśmy po zmianie stron. Już dwie minuty po wznowieniu gry sygnał kolegom dał Damian Michalak. W 56. minucie groźnie główkował Stanisław Wenus, ale piotrkowski bramkarz zdołał wybić piłkę już z linii bramkowej. 120 sekund później indywidualnie urwał się Oskar Przywara, ale jego próbę bezproblemowo złapał golkiper Concordii.

Pierwszy gol dla PGE GKS II to rzut karny w 62. minucie, który został podyktowany po faulu na Szymonie Czyżewskim. Spokojnym strzałem z jedenastu metrów popisał się Sebastian Ochocki. Za moment giekaesiacy byli już na prowadzeniu, po tym jak przytomnie akcję zamknął Czyżewski. Ten sam zawodnik w 64. minucie mógł mieć już na koncie dwie bramki, ale nie udało mu się wykorzystać dogodnej okazji „sam na sam”. Wynik meczu ustalił w 90. minucie Przywara, który balansem ciała położył bramkarza i uderzył do pustej bramki, czym ponownie ucieszył ponad 140-osobową grupę kibiców górniczego klubu.

Po rozegraniu 19 spotkań piotrkowskiej Klasy Okręgowej zespół PGE GKS II przesunął się na trzecią pozycję z dorobkiem 40 punktów (bramki 59-20). W 21. kolejce sezonu 2021/22 (24 kwietnia, godz. 11:00) PGE GKS II zmierzy się przed własną publicznością z IKS Inowłódz.

Concordia Piotrków Tryb. – PGE GKS II Bełchatów 1:3 (1:0)
Bramki dla GKS: Sebastian Ochocki 62. (rzut karny), Szymon Czyżewski 64. (as. Oskar Przywara), Oskar Przywara 90. (as. Jeremiasz Góralczyk)

PGE GKS II: Szymon Malicki – Sebastian Ochocki, Stanisław Wenus, Jarosław Trzeboński, Wiktor Korpas (61. Szymon Czyżewski) – Oskar Przywara (90. Nikodem Pawlak), Jeremiasz Góralczyk, Damian Michalak (86. Bartosz Frątczak), Norbert Stefaniak (89. Dawid Woźniakowski) – Bartłomiej Tomski (46. Ernest Kurzawa), Kacper Rybacki (46. Szymon Sarnik)

Trenerzy: Adrian Teodorczyk i Zygmunt Łuszcz

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna