MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Bracia Trzebońscy z profesjonalnymi umowami

Udostępnij:

W piątek (22 lipca) Bartłomiej i Jarosław Trzebońscy podpisali swoje pierwsze profesjonalne kontrakty z GKS Bełchatów. Dziewiętnastolatkowie złożyli podpisy pod rocznymi umowami, z opcją ich przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Urodzeni 16 lipca 2003 r. bliźniacy od najmłodszych lat związani są z Akademią GKS Bełchatów, w której uczyli się piłkarskiego rzemiosła. Bartłomiej to mierzący 188 cm wzrostu napastnik, który w poprzednim sezonie KEEZA Klasy Okręgowej 25 razy trafiał do bramki przeciwników! Jarosław to 186-centymetrowy środkowy obrońca, który był filarem defensywy. W poprzednim sezonie dla drużyny PGE GKS II rozegrali po 28 spotkań w KEEZA Klasie Okręgowej.

– Moim celem będzie zdobycie jak największej ilości bramek, które pomogą drużynie w awansie do III ligi. – mówi Bartłomiej. – Zrobię wszystko, aby GKS tracił jak najmniej goli. – przekonuje Jarosław.

Od rozpoczęcia okresu przygotowawczego trenują pod okiem trenera Bogdana Jóźwiaka oraz jego asystenta Adriana Teodorczyka, który był ich szkoleniowcem w drużynie rezerw. Obaj wystąpili też w trzech dotychczasowych sparingach, a starszy (o minutę!) Jarek w meczu z Bronią Radom wpisał się na listę strzelców.

Wcześniej pierwszy profesjonalny kontrakt z drużyną seniorów podpisał ich rówieśnik, Stanisław Wenus – szczegóły TUTAJ.

Bartkowi i Jarkowi serdecznie gratulujemy, życząc jednocześnie wielu udanych występów!

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna