MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

GKS U-17 rozpoczyna batalię w Centralnej Lidze Juniorów

Udostępnij:

W najbliższą sobotę do gry na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów wkracza drużyna juniorów młodszych U-17, która domowym meczem z Hutnikiem Kraków zainauguruje sezon 2023/24.

W poprzednim sezonie drużyna Akademii GKS (rocznik 2006) zdeklasowała swoich rywali w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej B1, zdobywając w 28 spotkaniach 77 punktów, na co złożyło się 25 zwycięstw i 2 remisy. Ten wynik zapewnił „Brunatnym” miejsce na szczycie tabeli oraz udział w barażach do Centralnej Ligi Juniorów. Na drodze podopiecznych Michała Sikorskiego, Mikołaja Grzelaka i Damiana Michalaka stanęła Olimpia Elbląg. W pierwszym meczu, rozegranym 19 czerwca giekaesiacy wygrali na wyjeździe 1:0 po trafieniu Aleksego Jóźwika. W rewanżu rozegranym cztery dni później na głównej płycie Stadionu Miejskiego w Bełchatowie, po niezwykłej dramaturgii i dogrywce, okraszonych golami Jóźwika i Jakuba Krawętka padł remis 2:2, który zagwarantował naszej drużynie upragniony awans.

Wiadomym było, że sukces osiągnięty przez giekaesiaków z rocznika 2006, „konsumować” będą ich młodsi koledzy z rocznika 2007. Dlatego 17 lipca odbyły się pierwsze testy dla zawodników, którzy mieli wzmocnić reprezentanta Akademii GKS w CLJ U-17. Trenerem drużyny został doświadczony Romuald Solarek, którego sylwetkę przybliżyliśmy TUTAJ. W pracy szkoleniowej pomaga mu trener Arkadiusz Tomczyk, a więc były opiekun GKS U-16, który w ubiegłym sezonie wywalczył ze swoim zespołem awans do I Ligi Wojewódzkiej B2.

Po dwóch tygodniach pracy na obiektach Powiatowego i Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie, ekipa GKS U-17 wyjechała na obóz przygotowawczy do Białego Dunajca, gdzie rozegrała serię wymagających gier kontrolnych: 3:3 z KKP Koroną Kielce (po dwóch trafieniach Igora Czapli i Mikołaja Błaszczyka), 0:3 z GKS Katowice, 1:4 z Wartą Poznań (gol Dominika Bajurskiego) oraz 0:6 z Zagłębiem Sosnowiec.

– Po burzliwej selekcji mamy przygotowaną drużynę, która po przepracowanym okresie letnim jest gotowa aby rywalizować w CLJ. Mamy swój model gry, który wdrażamy z każdym kolejnym treningiem. Chłopcy pracują bardzo chętnie i pierwsze kolejki sezonu pokażą, na jakim poziomie jesteśmy jako zespół. Celem podstawowym będzie utrzymanie w lidze. – powiedział trener Romuald Solarek.

W przededniu inauguracji sezonu, kadra GKS U-17 liczy 35 zawodników. Oto pełny skład:

Bramkarze: Wojciech Borkowski, Norbert Drechna, Jakub Kowalczyk, Kacper Morze, Mateusz Pasiecznik, Antoni Stępień
Obrońcy: Hubert Bujakowski, Adam Ciapczyński, Patryk Cużytek, Bartosz Długosz, Igor Drożdżyński, Bogdan Gurin-Klupś, Julian Irzykowski, Marcin Kluska, Dawid Pawęta, Wojciech Piotrowski, Damian Wróblewski, Filip Zimowski
Pomocnicy: Effe Batuar, Mikołaj Błaszczyk, Kaspian Jasiczek, Michał Klimczyk, Bartosz Kwaśnik, Malinowski, Bartosz Osuch, Maciej Osuch, Kornel Pawłowski, Krzysztof Pazera, Kajetan Strupczewski, Franciszek Szymczyk, Adam Wielgus, Alan Zimoch
Napastnicy: Igor Czapla, Paweł Follmann, Oliwier Sadowski

Inauguracyjny mecz z Hutnikiem Kraków zostanie rozegrany w sobotę (12 sierpnia) na boisku nr 2 MCS, a pierwszy gwizdek sędziego wybrzmi o godzinie 14:00. Serdecznie zapraszamy!

Pełny harmonogram rundy jesiennej CLJ U-17 poniżej:

1.kolejka (12 sierpnia): GKS Bełchatów – Hutnik Kraków
2. kolejka (19 sierpnia): Cracovia – GKS Bełchatów
3. kolejka (26 sierpnia): GKS Bełchatów – Motor Lublin
4. kolejka (2 września): GKS Bełchatów – Polonia Warszawa
5. kolejka (10 września): Igloopol Dębica – GKS Bełchatów
6. kolejka (16 września): GKS Bełchatów – KKP Korona Kielce
7. kolejka (23/24 września): Korona Kielce – GKS Bełchatów
8. kolejka (30 września): GKS Bełchatów – Jagiellonia Białystok
9. kolejka (7/8 października): SSM Wisła Płock – GKS Bełchatów
10. kolejka (14/15 października): GKS Bełchatów – Stal Rzeszów
11. kolejka (21/22 października): Sandecja Nowy Sącz – GKS Bełchatów
12. kolejka (28/29 października): GKS Bełchatów – Escola Varsovia Warszawa
13. kolejka (4/5 listopada): Legia Warszawa – GKS Bełchatów
14. kolejka (11/12 listopada): GKS Bełchatów – AKS SMS Łódź
15. kolejka (18/19 listopada): Wisła Kraków – GKS Bełchatów