MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

GKS U-19 walczy o CLJ

Udostępnij:

Cztery kolejki pozostały do końca rundy w Lidze Makroregionalnej U-19. Zespół PGE GKS po rozegraniu dziesięciu spotkań zajmuje drugie miejsce ze stratą dwóch punktów do liderującej Escoli Warszawa. Tylko zwycięzca uzyska awans do Centralnej Ligi Juniorów.

W ostatniej kolejce bełchatowianie pokonali wysoko Stomil Olsztyn (6:3), który przed tą serią gier miał taki sam bilans punktowy jak nasz zespół. Więcej o meczu TUTAJ. – Od początku wyszliśmy zdeterminowani, wiedząc o co gramy. Nadal jesteśmy w walce o pierwsze miejsce w tabeli (…) Cieszę się, że tego dnia wiele nam wychodziło. Prawie każdy stały fragment gry był zagrożeniem. Oby tak to wyglądało do końca – opowiadał pomocnik, Ernest Kurzawa.

Chcąc myśląc o awansie do Centralnej Ligi Juniorów, musimy każdy mecz wygrywać. Pierwsza połowa była pod naszą kontrolą, a w drugiej części w cztery minuty praktycznie rozstrzygamy mecz. Na koniec wdarło się w poczynania naszej drużyny trochę chaosu, ale dla kibiców do końca był to mecz pełen emocji – ocenił to spotkanie trener Dawid Ciupiński.

W naszym materiale wideo rozmówcy odnieśli się także do emocjonującego finiszu, który czeka obserwatorów tych rozgrywek. PGE GKS ma w planie zagrać z Ursusem Warszawa (15.05, 13:30), Huraganem Morąg (20.05, 11:00), Widzewem Łódź (29.05, 13:30) i MOSP Białystok (5.06, 13:00). Escolę za to czekają spotkania z dwoma białostockimi zespołami (MOSP i Jagiellonia), Ursusem oraz Stomilem Olsztyn.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna