MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Jesienne podsumowanie GKS U-19

Udostępnij:

Młodzi piłkarze z rocznika 2004 wspomagani zawodnikami z roczników 2003 i 2005 w zakończonej rundzie jesiennej reprezentowali Akademię GKS Bełchatów w I Lidze Wojewódzkiej A1, gdzie zajęli miejsce premiowane awansem do Ligi Makroregionalnej U-19.

PGE GKS U-19 zajął drugie miejsce w I LW A1 z dorobkiem 34 punktów (11 zwycięstw, 2 remisy), tracąc do lidera – Widzewa Łódź – zaledwie jeden punkt. W 14 meczach bełchatowianie mieli imponujący bilans bramkowy, zdobywając 67 goli (najlepszy wynik w lidze, średnio prawie 5 (!) goli na mecz) i tracąc 17. Bełchatowianie w siedmiu meczach domowych wygrywali sześciokrotnie i tylko raz zremisowali. Najwyższym zwycięstwem był sukces w spotkaniu z AKS SMS Łódź 12:1. W okręgowym Pucharze Polski górnicy odpadli po porażce w II rundzie z Astorią Szczerców 0:1.

W Lidze Wojewódzkiej „Juniora” najlepszymi strzelcami byli autorzy 7 goli – Marcel Żegota, Dawid Woźniakowski i Peter Sobera. 6 bramek zdobył Bartłomiej Rygała. Najlepszym asystentem PGE GKS U-19 był Woźniakowski (aż 14 ostatnich podań). Drugi wynik zanotował Żegota (5 asyst). Najwięcej ligowych minut na boisku spędzili Dominik Rubajczyk (1050), Woźniakowski (1025) i Dawid Kępniak (1020). Najczęściej w „pierwszym składzie” (13 razy) wychodzili Rubajczyk i Woźniakowski.

Cieszę się, że udało się nam zrealizować cel jaki sobie założyliśmy z zawodnikami, a był nim awans do Ligi Makroregionalnej – zdradza trener Dawid Ciupiński. – Pełne szczęście byłoby gdybyśmy dołożyli do tego jeszcze końcowy sukces w lidze, ale zabrakło tego punktu. Mimo tego jestem zadowolony z postawy chłopaków – wyjaśnia. Pytany o najlepszy mecz w rundzie jesiennej wskazuje to zremisowane 2:2 z mistrzem ligi. Giekaesiacy do 89. minuty przegrywali 0:2 i gdy wydawało się, że takim wynikiem zakończy się to spotkanie, dwukrotnie bramkarza gości pokonał Bartłomiej Rygała. W 89. i 90. minucie pewnym strzałem z bliska udanie finalizował podania swoich kolegów. Warto podkreślić, ze oba gole dzieliło kilkadziesiąt sekund. Relacja TUTAJ.

W rundzie jesiennej sezonu 2021/22 PGE GKS U-19 reprezentowało 29 zawodników (20 z rocznika 2004, 8 z rocznika 2003 i 1 zawodnik rocznika 2005). Byli to Maciej Bartkiewicz, Kacper Chachuła, Kacper Frączyk, Paweł Jurczyk, Dawid Kępniak, Dawid Kmiecik, Dominik Kurzydlak, Filip Kwiecień, Mateusz Miarka, Adam Retyk, Dominik Rubajczyk, Bartłomiej Rygała, Jakub Szczepaniak, Bartłomiej Wrąbel, Szymon Czyżewski, Ernest Kurzawa, Szymon Sarnik, Marcel Żegota, Dawid Woźniakowski, Oskar Tkaczyński, Bartłomiej Tomski, Peter Sobera, Mateusz Kaflowski, Sebastian Ochocki, Marcel Kuśmierek, Mateusz Wolankiewicz, Stanisław Wenus, Mateusz Kempski i Kacper Foltyn.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna