MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Jesienne podsumowanie rezerw

Udostępnij:

Zespół PGE GKS II Bełchatów zakończył rundę jesienną sezonu 2021/22. Bełchatowianie spędzą przerwę zimową na drugim miejscu w KEEZA Klasie Okręgowej (gr. 2), a występy w okręgowym Pucharze Polski zakończyli na trzeciej rundzie.

PGE GKS II z dorobkiem 32 punktów zajmuje drugie miejsce w piotrkowskiej „okręgówce”, ze stratą dziesięciu „oczek” do liderującej Stali Niewiadów. Na tę zdobycz punktową złożyło się 10 zwycięstw i 2 remisy. W 15 spotkaniach bełchatowianie zdobyli 51 bramek (drugi wynik w lidze) i stracili 16 goli (drugi wynik w lidze). Najdłuższa seria spotkań bez porażki trwała 6 meczów, za to najdłuższa seria kolejnych zwycięstw to 5 spotkań. Giekaesiacy byli najmocniejszą drużyną w lidze w spotkaniach domowych, wygrywając wszystkie osiem spotkań i strzelając w nich 34 gole, tracąc tylko 2.

Najlepszym strzelcem drużyny w rundzie jesiennej był Mateusz Kempski, autor 19 bramek. Ponadto 9 goli było autorstwa Bartłomieja Trzebońskiego. Najlepszym asystentem drużyny okazał się Jakub Miarka (8 ostatnich podań). Po 6 asyst zapisali na swe konto Kempski, Oskar Przywara, Damian Michalak i Kamil Mizera. Najwięcej minut na 1350 możliwych rozegrali: Jeremiasz Góralczyk (1250), B. Trzeboński (1189) i Jarosław Trzeboński (1145). Średnia wieku wszystkich zawodników, którzy wystąpili w spotkaniach PGE GKS II to prawie 18 lat (17,9).

W opinii opiekuna rezerw GKS Bełchatów, najlepszymi spotkaniami w wykonaniu jego podopiecznych były sukcesy z najmocniejszymi drużynami ligi tj. liderującą Stalą Niewiadów (4:0) i trzecią Ceramiką Opoczno (5:1). Relacje z tych pojedynków – STAL i CERAMIKA. W okręgowym Pucharze Polski nasza „dwójka” odpadła w meczu III rundy przegrywając z III-ligową Lechią Tomaszów Maz. 1:2 – relacja LINK.

Uważam, że wynik jaki osiągnęliśmy w tej rundzie nie do końca nas wszystkich satysfakcjonuje. Osobiście liczyłem na przynajmniej trzy punkty więcej, ewentualnie na spędzie tej przerwy na 1. miejscu w tabeli lub przynajmniej z mniejszą stratą do lidera. Jednak jak głosi znane piłkarskie porzekadło „dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe” i tabelę sprawdza się dopiero na koniec sezonu. My jako sztab zrobimy wszystko ze swojej strony żeby przygotować zawodników jak najlepiej do tego trudnego, ale podkreślam realnego wyzwania, które czeka nas w rundzie wiosennej. Tym będzie atak na pozycję lidera i awans do IV ligi. Duża grupa zawodników trenujących na co dzień w rezerwach pomogła również w awansie do ligi makroregionalnej drużynie PGE GKS U-19 – opowiada Adrian Teodorczyk, trener PGE GKS II. W pracy szkoleniowej przy „dwójce” pomaga mu trener Zygmunt Łuszcz. – Ta duża strata do lidera powoduje, że rundę jesienną oceniam na ocenę dobrą. Niestety mecze wyjazdowe nie były naszą mocną stroną i przydarzyły nam się wpadki, które zaważyły na ocenie końcowej. W kilku meczach zabrakło nam szczęścia, przez co też nastąpiły niepotrzebne straty punktowe – kończy.

PGE GKS II w rundzie jesiennej 2021/22 reprezentowało 31 zawodników. Najstarszy z nich, 23-letni Leonid Otczenaszenko to rocznik 1998. Najmłodsi to Oliwier Urbaniak i Jonasz Wiewiórowski (roczniki 2005). Ponadto byli to Czyżewski Szymon, Góralczyk Jeremiasz, Kaflowski Mateusz, Kurzawa Ernest, Kuśmierek Marcel, Ochocki Sebastian, Sarnik Szymon, Stefaniak Norbert, Tkaczyński Oskar, Tomski Bartłomiej, Trzeboński Bartłomiej, Trzeboński Jarosław, Wenus Stanisław, Wolankiewicz Mateusz, Woźniakowski Dawid, Żegota Marcel, Poghosyan David, Sobera Peter, Michalak Damian, Kunka Kajetan, Mikulski Mateusz, Bielka Adrian, Jakubiec Hubert, Miarka Jakub, Mizera Kamil, Przywara Oskar, Kempski Mateusz i Sionkowski Kacper.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna