MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Ligowy debiut Kempskiego

Udostępnij:

Szósty zawodnik reprezentujący naszą Akademię w ubiegłym sezonie otrzymał okazję debiutu w barwach drugoligowego zespołu GKS Bełchatów. W sobotę pierwsze minuty w eWinner 2 Lidze zagrał Mateusz Kempski.

W końcówce spotkania 5. kolejki z Hutnikiem Kraków (1:0) Kempski na doliczone cztery minuty gry zmienił Waldemara Gancarczyka. Tego samego dnia kolejne ligowe minuty zapisał na swe konto bramkarz „Brunatnych”, pozostający pierwszym wyborem trenera Patryka Rachwała, Kewin Komar. Dodatkowo od początku sezonu 2021/22 okazję do gry dostali również wspomniani już wcześniej przez nas Oskar Przywara, Kamil Mizera i Jakub Miarka (news LINK). W kwietniu br. swój debiut w seniorskim GKS na poziomie 1 ligi odnotował za to Kacper Sionkowski.

Mateusz Kempski to zawodnik urodzony w 2003 r., który w ubiegłym sezonie był najlepszym strzelcem występującego w KEEZA Klasie Okręgowej PGE GKS II. Na jego koncie odnotowano 23 gole i dodatkowo 6 asyst.  – Chłopcy od samego początku mieli zapowiedziane, że na swoje szanse będą musieli zapracować. Nie będą grać tylko z tego względu, że są młodzieżowcami. Ja nie patrzę na wiek zawodnika. Jeżeli ktoś jest dobry, to będzie przebywał na boisku. Powiedziałem im też, że jeżeli ktoś będzie prezentował się dobrze na treningach w tygodniu poprzedzającym mecz, to będzie otrzymywał szansę. Taka sama sytuacja dotyczy udziału w meczach drużyny rezerw. Ostatni występ Mateusza w „dwójce” to cztery bramki, czym niejako przekonał mnie do tego, by dać mu szansę – opowiada Patryk Rachwał, trener pierwszego zespołu GKS Bełchatów.

Chciałbym aby chłopcy byli przekonani, że ich obecność przy pierwszej drużynie nie kończy się na jednym wejściu. Te debiuty mają być ich motywacją do dalszej pracy. Mają również pokazać młodym zawodnikom naszej Akademii, że mogą liczyć na rozpoczęcie swojej przygody z pierwszym zespołem. Wyłącznie od nich będzie zależało, czy wykorzystają tę możliwość – dodaje trener Rachwał. – Pierwsza drużyna ma być magnesem dla chłopców trenujących w Akademii. Wizja wejścia na boisko w meczu najważniejszej drużyny przy Sportowej powinno przełożyć się na ich zaangażowanie w codzienne zajęcia. Później już tylko od nich będzie zależało, jak potoczy się ich przygoda z futbolem. Mając zaplecze w postaci Akademii i mądrej filozofii szkolenia, to jako klub powinniśmy kolejny raz wypuszczać w piłkarską Polskę zawodników pokroju Damiana Michalskiego, Dawida Kocyły czy Przemka Zdybowicza – kończy.

Aktualnie w kadrze „Brunatnych” na rozgrywki eWinner 2 Ligi pozostał jeden zawodnik naszej Akademii czekający na debiut – Hubert Jakubiec. Warto podkreślić, że średnia wieku obecnego składu GKS wynosi 23,2 roku. W kadrze górniczej drużynie poza wspomnianymi wyżej zawodnikami są inni wychowankowie GKS tj. Mikołaj Grzelak, Mateusz Szymorek, Damian Warnecki, Dawid Flaszka.

Fot. Adrian Mielczarski / GKS Bełchatów

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna